Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyinə həsr olunan sərgidə cümhuriyyətin qurucuları, əsgər və zabitlərinin, o cümlədən dövrün əhəmiyyətli sənədlərinin fotoları nümayiş etdirilir. Tələbələrin böyük marağına səbəb olan eksponatlar UNEC-in bütün tədris binaları, Zaqatala filialı və Maliyyə-İqtisad Kollecində də sərgilənəcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illik yubileyinin keçirilməsi ilə bağlı UNEC-in tədbirlər planı təsdiqlənib. Sənədə əsasən, UNEC-də “AXC dövründə Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafı” mövzusuna həsr olunan elmi konfrans, seminar, açıq dərs və dəyirmi masalar təşkil olunur. Tədbirlər planında “2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xarici ölkələrdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı” məzunlarının “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti dövründə gənclərin xaricdə təhsili” mövzusunda Forumunun keçirilməsi də nəzərdə tutulub.

At the exhibition dedicated to the 100-th anniversary of the Azerbaijani Democratic Republic, the photographs of the founders of the Republic, soldiers and officers, as well as, the important documents of that period are demonstrated. The show-pieces, caused the great interest of students will be exhibited at all campuses of UNEC, in Zagatala Branch and the Finance and Economics College.
It should be noted that, the UNEC Action Plan has been approved concerning the celebration of the 100-th anniversary of the Azerbaijan Democratic Republic. According to the document, at UNEC will be organized the scientific conferences, workshops, open lessons and the round tables dedicated to the “Socio-economic development of Azerbaijan within the period of the Azerbaijan Democratic Republic”. In the action plan, it has been planned to hold the forum of the alumni of the “State Program on Education of the Azerbaijani Youth Abroad in the years of 2007-2015” on the topic “ The Education of Youth Abroad in the period of Azerbaijani Democratic Republic”.