Azərbaycanlı alim ilk dəfə olaraq Rusiya Təhsil Akademiyasının üzvü seçildi
Moskvada keçirilən Rusiya Təhsil Akademiyasının 80 illik yubiley tədbirində sosiologiya elmləri doktoru, professor Vaqif Bayramov həmin akademiyanın müxbir üzvü seçilib.
2006-2021-ci illərdə Moskva Dövlət Humanitar-İqtisad Universitetinin rektoru işləmiş professor Vaqif Bayramov Rusiya Təhsil Akademiyasının müxbir üzvü seçilən ilk azərbaycanlı oldu.
O, eyni zamanda Rusiya Təbiət Elmləri Akademiyasının müxbir üzvü, Humanitar Elmlər Akademiyasının üzvüdür.
Prof. Vaqif Bayramov 2013-cü ildə II dərəcəli “Vətənə xidmətlərinə görə” ordeni, 2017-ci ildə isə Azərbaycan və Rusiya arasında təhsil əlaqələrinin möhkəmləndirilməsindəki xidmətlərinə görə Prezident İlham Əliyev tərəfindən “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə təltif edilib.

An Azerbaijani scientist is elected a member of the Russian Academy of Education for the first time
At the 80th anniversary event of the Russian Academy of Education held in Moscow, Doctor of Sociological Sciences, Professor Vagif Bayramov was elected a corresponding member of that academy.
Professor Vagif Bayramov, who worked as the rector of the Moscow State Humanitarian and Economic University from 2006 to 2021, became the first Azerbaijani to be elected a corresponding member of the Russian Academy of Education.
He is also a corresponding member of the Russian Academy of Natural Sciences, a member of the Academy of Humanities.
In 2013, Professor Vagif Bayramov was awarded the second degree “For Services to the Motherland” order, and in 2017, President Ilham Aliyev awarded him the “Honorary Diploma of the President of the Republic of Azerbaijan” for his services in strengthening educational relations between Azerbaijan and Russia.