Bank ADİU tələbələrinə təqaüd verəcək
Yanvarın 29-daAzərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) “Bank of Baku”-nun tədris laboratoriyasının açılış mərasimi keçirilib.
ADİU-nun rektoru, professor Ədalət Muradovla “Bank of Baku”nun idarə heyətinin sədri Fərid Hüseynov SABAH qrupları üçün hazırlanmış tədris otağı ilə tanış olublar. Bank, laboratoriyanı 14 notebook, wi-fi avadanlıqları, mebel dəstləri, maliyyə, mühasibat, bank işinə aid kitablar və digər ofis avadanlıqları ilə təmin edib.
Daha sonra tədbir “Bank of Baku”nun təqaüd proqramının təqdimatı ilə davam edib.
Bankın idarə heyətinin sədr müavini Zaur Qaraisayev çıxış edərək ADİU tələbələrinə bankın inkişaf tarixi və cari göstəriciləri barədə məlumat verib.“Bank of Baku”nun təqaüd proqramı, müraciət şərtləri və qaydaları haqda danışıb. Bildirib ki, tələbə təqaüdü proqramına universitetə 450-dən çox balla qəbul olunan və son sessiyanın nəticəsinə görə 70-dən yuxarı bal toplayan 3 və 4-cü kursların tələbələri sənədlərini təqdim edə bilər. Təqaüd alan beş tələbə eyni zamanda bankda təcrübə keçmək imkanı əldə edəcək.

The Bank will provide Scholarships to ASUE Students
The opening ceremony of “Bank of Baku” s training laboratory was held on January 29 at the Azerbaijan State University of Economics.
Rector of ASUE, Professor Adalat Muradov and “Bank of Baku” Chairman of the Executive Board of Farid Huseynov got acquainted with the training room prepared for SABAH Groups. The Bank provided the laboratory with 14 laptops, wireless connection equipments, furniture, textbooks on finance, accounting and banking and other office supplements.
Afterwards the event went on the presentation of the “Bank of Baku” s Scholarship Program.
Deputy Chairman of the Bank Board Zaur Garaisayev informed ASUE students about the development history of the bank and its current indicators. He spoke about the “Bank of Baku” s Scholarship Program, submission terms and rules. It was noted that a third and fourth year undergraduates enrolled to university with more than 450 points who has the average point of 70 in accordance with the last session are able to submit for the Scholarship Program. 5 students who will get Scholarships, at the same time will have a chance of getting interned at the bank.
Besides, detailed information about the graduate students’ career opportunities at the “Bank of Baku” was delivered.