Bank ADİU tələbələrinə təqaüd verəcək
Yanvarın 29-daAzərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) “Bank of Baku”-nun tədris laboratoriyasının açılış mərasimi keçirilib.
ADİU-nun rektoru, professor Ədalət Muradovla “Bank of Baku”nun idarə heyətinin sədri Fərid Hüseynov SABAH qrupları üçün hazırlanmış tədris otağı ilə tanış olublar. Bank, laboratoriyanı 14 notebook, wi-fi avadanlıqları, mebel dəstləri, maliyyə, mühasibat, bank işinə aid kitablar və digər ofis avadanlıqları ilə təmin edib.
Daha sonra tədbir “Bank of Baku”nun təqaüd proqramının təqdimatı ilə davam edib.
Bankın idarə heyətinin sədr müavini Zaur Qaraisayev çıxış edərək ADİU tələbələrinə bankın inkişaf tarixi və cari göstəriciləri barədə məlumat verib.“Bank of Baku”nun təqaüd proqramı, müraciət şərtləri və qaydaları haqda danışıb. Bildirib ki, tələbə təqaüdü proqramına universitetə 450-dən çox balla qəbul olunan və son sessiyanın nəticəsinə görə 70-dən yuxarı bal toplayan 3 və 4-cü kursların tələbələri sənədlərini təqdim edə bilər. Təqaüd alan beş tələbə eyni zamanda bankda təcrübə keçmək imkanı əldə edəcək.

Банк будет выдавать стипендию студентам АГЭУ
Ректор АГЭУ, проф.Адалят Мурадов и председатель совета управления банком Фарид Гусейнов ознакомились с учебным помещением, подготовленным для групп «Сабах». Банк обеспечил лабораторию 14 «notebook»-ом, «wi-fi»-оборудованием, комплектом мебели, книгами о финансах, бухгалтерии, банковской работе, другим офисным оборудованием.
Затем мероприятие было продолжено презентацией стипендиальной программы “Bank of Baku”.
Заместитель председателя банка — Заур Гараисаев выступив, информировал студентов АГЭУ об истории банка и его текущих показателях. Он рассказал о стипендиальной программе “Bank of Baku”, условиях и правилах обращения. Отметил, что по поводу  студенческой  стипендиальной программы могут представить документы студенты 3 и 4 курсов, набравшие при поступлении в университет свыше 460 баллов и набравшие по результатам последней сессии свыше 70 баллов. 5 студента, получающие стипендию также получат возможность прохождения практики в банке.
Кроме этого магистрам АГЭУ подробно рассказали о существующих карьерных возможностях в “Bank of Baku”.