Beynəlxalq Türk Akademiyasının prezidenti UNEC-də
Aprelin 26-da Beynəlxalq Türk Akademiyasının prezidenti professor Darhan Kıdırali Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub. UNEC rektoru, professor Ədalət Muradovla görüş zamanı gələcək əməkdaşlıq məsələləri, eyni zamanda Türk Dünyası İqtisadçılar Birliyinin faəliyyəti barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Rektor Ədalət Muradov və akademiyanın rəhbəri Darhan Kıdırali türk dünyası iqtisadçılarının bir araya gəlməsində, onlar arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin genişlənməsində, birgə elmi tədqiqatların hazırlanmasında birliyin xüsusi rol oynayacağını bildiriblər.
Görüşdə birliyin rəsmi saytı, loqosu və ensiklopediyanın hazırlanması prosesi və birliyin illik forumunun keçirilməsi müzakirə edilib. Türk Dünyası İqtisadçılar Birliyinin ilk forumunun Azərbaycanda keçirilməsi nəzərdə tutulub.

The President of the International Turkish Academy at UNEC
The President of the International Turkish Academy Professor Darhan Kidirali has visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on April 26. Exchange of views on further cooperation issues at the same time the performance of the Association of Turkic World Economists have been made within the meeting with UNEC Rector, Professor Adalat Muradov.
Rector Adalat Muradov and The Head of Academy Darhan Kidirali have pointed the special role of the Association in bringing together the economists of Turkic World, expansion of cooperation among them and the development of joint researches.
The preparation processes of the association’s official website, logo and encyclopedia and holding the association’s annual forum have been discussed within the meeting. The first forum of the Association of Turkic World Economists is planned to be held in Azerbaijan.