Beynəlxalq Türk Akademiyasının prezidenti UNEC-də
Aprelin 26-da Beynəlxalq Türk Akademiyasının prezidenti professor Darhan Kıdırali Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub. UNEC rektoru, professor Ədalət Muradovla görüş zamanı gələcək əməkdaşlıq məsələləri, eyni zamanda Türk Dünyası İqtisadçılar Birliyinin faəliyyəti barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Rektor Ədalət Muradov və akademiyanın rəhbəri Darhan Kıdırali türk dünyası iqtisadçılarının bir araya gəlməsində, onlar arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin genişlənməsində, birgə elmi tədqiqatların hazırlanmasında birliyin xüsusi rol oynayacağını bildiriblər.
Görüşdə birliyin rəsmi saytı, loqosu və ensiklopediyanın hazırlanması prosesi və birliyin illik forumunun keçirilməsi müzakirə edilib. Türk Dünyası İqtisadçılar Birliyinin ilk forumunun Azərbaycanda keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Президент Международной турецкой академии в UNEC
26 апреля президент Международной турецкой академии, профессор Дархан Кыдырали посетил Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC). При встрече ректор  UNEC, профессор Адалат Мурадов провел обмен мнениями по вопросу будущего сотрудничества, в то же время о деятельности Объединения экономистов Тюркского мира.
Ректор Адалат Мурадов и руководитель академии Дархан Кыдырали отметили о значительной роли единства в сплочении экономистов тюркского мира, расширения между ними сотрудничества, совместной разработки научных исследований.
На встрече были обсуждены вопросы официального сайта объединения, процесса разработки логоса и энциклопедии и проведения годового форума объединения. Предусмотрено проведение первого форума Объединения экономистов Тюркского мира в Азербайджане.