yusif10Cəfərbəyli Yusif Vahid oğlu
2017-ci ildə Ş.Əfəndizadə adına 13 saylı tam orta məktəbin məzunu olub. Elə həmin il Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat fakültəsinin Dünya iqtisadiyyatı ixtisasına qəbul olub və IV kursda təhsil alır.
Kiçik yaşlarında musiqi ilə məşğul olur. Niyazi adına 22 saylı musiqi məktəbində xalq çalğı alətləri şöbəsinin əvvəlcə tar, daha sonra isə xanəndəlik siniflərində təhsil alıb. İstər məktəbdə təhsil aldığı illərdə, istərsə də hal-hazırda ali məktəbdə oxuduğu zaman sosial-ictimai baxımdan çox fəal gənclərdəndir. Təhsil aldığı UNEC-də fəaliyyət göstərən İqtisadçı Vətənpərvərlər Təşkilatının sədri vəzifəsini icra edir.
Dəfələrlə universitetlə cəbhə bölgələrinə səfərlər edib. 2019-cu ildə Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin və UNEC-in birgə təşkilatçılğı ilə həyata keçirilən “Səninlə fəxr edirik, Azərbaycan əsgəri!” Azərbaycan Ordusuna mənəvi dəstək aksiyası çərçivəsində cəbhə xətlərinə səfər edib və bu aksiyanın fəal iştirakçısı kimi Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov tərəfindən nazirin xüsusi hədiyyəsi ilə təltif olunub.
Universitetin Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvü olan Yusif Cəfərbəyli həmçinin musiqi sahəsində də böyük uğurlar əldə edir. 2016-cı ildə AR Təhsil Nazirliyinin və Estetik Tərbiyə üzrə Respublika Tədris-Metodik Mərkəzinin birgə həyata keçirdiyi Nizami Gəncəvinin 875 illik yubileyinə həsr olunmuş incəsənət sahələri üzrə baxış-müsabiqəsində “N.Gəncəvinin sözlərinə ən yaxşı muğam ifası” nominasiyasında 1-ci olmuşdur.
Gənclər və İdman Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən 2019-cu ildə “Tələbə Baharı” tələbələrin XII Ümumrespublika yaradıcılıq festivalında “Muğam” musiqi nominasiyasında II yer, 2020-ci ildə “Tələbə Baharı” tələbələrin XIII Ümumrespublika yaradıcılıq festivalında “Muğam” musiqi nominasiyasında I yerə layiq görülmüşdür.
Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyevin sərəncamı ilə 2019-cu ilin “Nəsimi” ili elan olunması münasibətilə universitetin Yaradıcılıq Mərkəzi ilə birgə Türkiyənin paytaxtı Ankara şəhərində Nəsimiyə həsr olunmuş tamaşada xanəndə obrazında çıxış etmiş və Nəsiminin qəzəllərini muğam üstə ifa etmişdir. Azərbaycanın Türkiyədəki səfirliyi tərəfindən Təşəkkürnamə və üzərində Nəsiminin rəsmi olan bürünc xatirə pul nişanı ilə təltif olunmuşdur. Bir sıra layihələrin həm iştirakçısı, həm də təşkilatçısı olmuşdur.
2018-ci ildə AR Müdafiə Nazirliyi və Səbail Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə həyata keçirdiyi “Gənc Heydərçilər” hərbi vətənpərvərlik təmayüllü yay istirahət düşərgəsində qrup rəhbəri olmuş və düşərgənin yekununda Fəxri Fərmanı ilə təltif olunmuşdur.
H.Əliyev adına “Azərbaycan-Qazaxıstan” Respublika Dostluq Cəmiyyətinin üzvüdür və cəmiyyətin tədbirlərində fəal iştirak edir. Azərbaycan Respublikası Tələbələrinin II Qurultayının iştirakçısı olub.

yusif10Jafarbeyli Yusif Vahid
In 2017, he left secondary   school No. 13 named after Sh. Efendizade. In the same year, he was admitted to the faculty of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC), majoring in World Economy, and is studying in the fourth year.
He was involved in music at an early age. He studied folk music at  Niyazi Music School No. 22, first in tar and then in the singing classes. He is one of the most socially active young people, both in his school years and now at the university.  He is the chairman of   Economist-Patriots Organization, which operates at UNEC, where he is studying.
He has repeatedly visited the frontline with the university staff. He visited the front lines in 2019 as part of a campaign “We are proud of you, Azerbaijani soldier!” to support the Azerbaijani Army Organized by the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan and UNEC. As an active participant in the action, he was awarded a special gift by the Minister of Defense, Colonel-General Zakir Hasanov.
Yusif Jafarbeyli, a member of the University’s Creativity Center, is also making great strides in the field of music.  In 2016, he was the first in the nomination “The best mugam performance to the lyrics of N. Ganjavi” in the art competition dedicated to the 875th anniversary of Nizami Ganjavi, jointly implemented by the Ministry of Education and the Republican Training and Methodological Center for Aesthetic Education.
He was awarded the second place in the “Mugam” music nomination at the XII All-Republican Creative Festival of Students “Student Spring” in 2019, organized by the Ministry of Youth and Sports, and in 2020 he was awarded the first place in the “Mugam” music nomination at the XIII All-Republican Creative Festival of Students “Student Spring”.
On the occasion of the proclamation of 2019 as the “Year of Nasimi” by the order of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, he performed as a singer in a play dedicated to Nasimi in Ankara, Turkey and performed   Nasimi’s ghazals on mugham. He was awarded a letter of appreciation by the Azerbaijani Embassy in Turkey and a bronze commemorative banknote with Nasimi’s image on it. He was both a participant and organizer of a number of projects.
In 2018, he was the group leader of the “Young Heydar Aliyevs” military-patriotic summer camp, jointly implemented by the Ministry of Defense and the Sabail District Executive Power, and was awarded an Honorary Decree at the end of the camp.
He is a member of   Azerbaijan-Kazakhstan Republican Friendship Society named after H.Aliyev and actively participates in the society’s events. He was a participant of the II Congress of Students of the Republic of Azerbaijan.