Differensial Əməkhaqqı Sisteminin təkmilləşdirilməsi məqsədilə təkliflərin qəbuluna başlanılır
UNEC Differensial Əməkhaqqı Komissiyası hazırda universitetdə tətbiq edilən “Differensial Əməkhaqqı Sistemi”ni 2018-2019-cu tədris ili üçün daha da təkmilləşdirmək məqsədilə təkliflərin toplanmasına başlayıb. Sistemin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı hər hansı bir təklifi olan əməkdaşlardan təkliflərini 30 may 2018-ci il tarixinə qədər [email protected] ünvanına göndərmələri xahiş olunur.
Xatırladaq ki, bütün təklfilər UNEC-in rektorunun iştirakı ilə 8 iyun 2018-ci il tarixində keçiriləcək görüşdə müzakirəyə çıxarılacaq. Görüşə təklif müəllifləri də dəvət ediləcək.

The acceptance of proposals for improvement of the Differential Wage Payment System is being started
22 MAY 2018 | VIEWS:
ThinkstockPhotos-488006230-628x419
Dear academic-teaching staff!
The UNEC Differential Labor Commission has started to gather together the proposals for the further improvement of the “Differential Wage Payment” System at the university for the 2018-2019 academic year. The employees with any suggestions regarding the improvement of the system are kindly requested to send their proposals to  [email protected]  until 30 May, 2018.
It should be noted that, all the proposals will be discussed at the meeting to be held with the participation of the UNEC rector on 8 June, 2018. The authors of the proposals will be invited to the meeting, as well.