Distant təhsillə bağlı təlimlər böyük maraqla qarşılanıb- VİDEO
UNEC-də distant tədris sahəsində müəllimlərin bilik və bacarıqlarının artırılması məqsədilə onlayn təlimlərə başlanılıb.
Avqustun 31-də keçirilən ilk təlimdə Zoom platforması üzərindən qeydiyyatdan keçən 1000-dək müəllim iştirak edib. Facebook üzərindən canlı yayımda isə təlimi 2000 nəfər izləyib.
“Distant təhsil: ənənəvi təhsillə oxşar və fərqli xüsusiyyətləri” mövzusuna həsr olunan ilk təlimi ABŞ-ın Şimali Dakota Universitetinin professoru, azərbaycanl alim Fariz Hüseynov keçib. İştirakçıların maraqla izlədikləri təlimdə Fariz Hüseynov distant tədrisin məqsədi, ənənəvi təhsillə oxşar və fərqli cəhətləri, distant təhsilin formatı, keyfiyyət standartları barədə təqdimatla çıxış edib.
Sonra isə Corc Vaşinqton Universitetinin proqram direktoru Sevinc Məmmədova “Onlayn tədrisin təşkili” barədə təqdimatla çıxış edib. O, distant tədrisdən gözləntilər, onların idarəolunması, müəllim və tələbələrin məsuliyyət bölgüsü, qiymətləndirmə faktorları və digər məqamlardan danışıb.
Təqdimatlardan sonra təlim iştirakçılarının sualları spikerlər tərəfindən cavablandırılıb.
“Distant təhsildə tədrisin təşkili və metodik təminatı” mövzusuna həsr olunan təlimlər sentyabrın 4-dək davam edəcək.

Trainings on distance education met with great interest – VIDEO
At UNEC online trainings have been kicked off   to increase the knowledge and skills of lecturers in the field of distance learning.
The first training, held on August 31, was attended by about 1,000 teachers registered on the Zoom platform. The training was watched live on Facebook by 2,000 people.
Azerbaijani scientist Fariz Huseynov, a professor at the University of North Dakota in the United States, gave the first training on “Distance education: similarities and differences with traditional education.” In the training that the participants watched with interest, Fariz Huseynov made a presentation on the purpose of distance education, similarities and differences with traditional education, the format of distance education, quality standards.
Then, Sevinj Mammadova, Program Director of George Washington University, made a presentation on “Organization of Online Education”. He spoke about expectations from distance learning, their management, and the division of responsibilities of lecturers and students, assessment factors and other issues.
After the presentations, the questions of the participants of the training   were answered by the speakers.
Trainings on “Organization and methodological support of teaching in distance education” will last until September 4.