“Dövlət maliyyəsi və dövlət sektorunda audit” mövzusunda olimpiada keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Hesablama Palatası tərəfindən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri arasında Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş “Dövlət maliyyəsi və dövlət sektorunda audit” mövzusu üzrə olimpiada keçiriləcək.
Olimpiadanın keçirilməsinin şərtləri aşağıdakı kimi müəyyən olunmuşdur:
• Olimpiada seçim turu (test imtahanı) və yekun tur (yazılı imtahan) olmaqla 2 mərhələdəibarət olacaqdır;
• 24 noyabr 2023-cü il tarixində saat 10.00-da UNEC-in Əsas tədris binasındakı imtahan zalında keçiriləcək seçim turunda tələbələrə50 ədəd test tapşırığı təqdim ediləcək. Bu mərhələ üzrə ilk 20 yeri tutmuş tələbə növbəti mərhələdə iştirak şansı qazanacaqdır;
• Olimpiadanın yekun turu 28 noyabr 2023-cü il tarixində keçiriləcək və həmin imtahan üzrə nəticələrin 3 gün ərzində elan olunması nəzərdə tutulur;
• “Dövlət maliyyəsi və dövlət sektorunda audit” mövzusu üzrə olimpiadada ilk 3 yeri tutmuş tələbə Azərbaycan Respublikasının Hesablama Palatası tərəfindən mükafatlandırılacaq və onlara nəticələrini təsdiq edən müvafiq sertifikatlar təqdim ediləcək.

Состоится олимпиада на тему «Государственные финансы и аудит в государственном исекторе»
Счетной палатой Азербайджанской Республики среди студентов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) будет проведена  олимпиада, посвященная 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева по теме «Государственные финансы и аудит в государственном секторе» .
Условия проведения Олимпийских игр определены следующим образом:
• Олимпиада будет состоять из 2 этапов: отборочного тура (тестовый экзамен) и заключительного тура (письменный экзамен);
• 24 ноября 2023 года в 10:00 в экзаменационном зале главного учебного корпуса UNEC студентам будут представлены 50 тестовых заданий в рамках отборочного тура. Студенты, занявшие первые 20 мест на этом этапе получат шанс принять участие в следующем этапе;
• Финальный тур олимпиады состоится 28 ноября 2023 года и предусматривается, что результаты этого экзамена будут объявлены в течение 3 дней;
• Студенты, занявшие первые 3 места на олимпиаде по теме «Государственные финансы и аудит в государственном секторе», будут награждены Счетной палатой Азербайджанской Республики и им будут вручены соответствующие сертификаты, подтверждающие их результаты.