“Dövlət maliyyəsi və dövlət sektorunda audit” mövzusunda olimpiadanın finalçıları açıqlanıb
Azərbaycan Respublikasının Hesablama Palatası tərəfindən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri arasında Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş “Dövlət maliyyəsi və dövlət sektorunda audit” mövzusu üzrə olimpiadanın seçim turu keçirilib.
Seçim turunda 80 nəfərə yaxın tələbə test imtahanı verib və onlardan 20 nəfəri final mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıb. Qaliblərdən 13 nəfər Maliyyə və Mühasibat Fakültəsinin, 4 nəfər SABAH Mərkəzinin, 2 nəfər Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin, 1 nəfər isə Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin tələbəsidir.
Olimpiadanın yekun turu noyabrın 28-də keçiriləcək.
“Dövlət maliyyəsi və dövlət sektorunda audit” mövzusu üzrə olimpiadada ilk 3 yeri qazanmış tələbələr Hesablama Palatası tərəfindən mükafatlandırılacaqlar və sertifikatlar əldə edəcəklər.

Объявлены финалисты олимпиады «Государственные финансы и аудит в государственном секторе»
Счетной палатой Азербайджанской Республики среди студентов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) проведен отборочный тур олимпиады, посвященной 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева на тему «Государственные финансы и аудит в государственном секторе».
В отборочном туре тестирование прошли около 80 студентов, из них 20 получили право участвовать в заключительном этапе. Из победителей – 13 студенты факультета Финансов и бухгалтерии, 4 студента центра САБАХ, 2 студента Международной школы экономики и 1 студент Международного центра магистратуры и докторантуры.
Финальный тур Олимпиады пройдет 28 ноября.
Студенты, занявшие первые 3 места на олимпиаде по теме «Государственные финансы и аудит в государственном секторе», будут награждены Счетной палатой и получат сертификаты.