“Dövlət maliyyəsi və dövlət sektorunda audit” mövzusunda olimpiadanın finalçıları açıqlanıb
Azərbaycan Respublikasının Hesablama Palatası tərəfindən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tələbələri arasında Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş “Dövlət maliyyəsi və dövlət sektorunda audit” mövzusu üzrə olimpiadanın seçim turu keçirilib.
Seçim turunda 80 nəfərə yaxın tələbə test imtahanı verib və onlardan 20 nəfəri final mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıb. Qaliblərdən 13 nəfər Maliyyə və Mühasibat Fakültəsinin, 4 nəfər SABAH Mərkəzinin, 2 nəfər Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin, 1 nəfər isə Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin tələbəsidir.
Olimpiadanın yekun turu noyabrın 28-də keçiriləcək.
“Dövlət maliyyəsi və dövlət sektorunda audit” mövzusu üzrə olimpiadada ilk 3 yeri qazanmış tələbələr Hesablama Palatası tərəfindən mükafatlandırılacaqlar və sertifikatlar əldə edəcəklər.

The finalists of the Olympiad on “Public Finance and Audit in the Public Sector” are announced
The selection round of the Olympiad dedicated to the 100th anniversary of the national leader Heydar Aliyev has been held by the Chamber of Accounts of the Republic of Azerbaijan among the students of the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on the topic “Public finance and audit in the public sector”.
About 80 students took the test in the selection round and 20 of them got the right to participate in the final stage. 13 of the winners are students of the Faculty of Finance and Accounting, 4 students of the SABAH Centre, 2 students of the International School of Economics, and a student of the International Master’s and Doctorate Centre
The final round of the Olympics will be held on November 28.
Students who won the first 3 places in the Olympiad on the topic “Public finance and audit in the public sector” will be awarded by the Chamber of Accounts and will receive certificates.