Əliyev Xaliq Əfsər oğlu
1995-2001-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Jurnalistika fakültəsində bakalavr və magistr dərəcələri üzrə ali təhsil alıb.
2000-ci ildən əmək fəaliyyətinə başlayıb. “Təfəkkür” jurnalında müxbir, 2001-2003-cü illərdə “Təfəkkür” Nəşriyyat-Poliqrafiya Mərkəzində redaktor, direktor müavini və direktor vəzifələrində çalışıb.
2004-2005-ci illərdə ehtiyatda olan zabit kimi Müdafiə Nazirliyinin hərbi hissəsində hərbi xidmət keçib, 2005-ci ildə baş leytenant rütbəsində ordudan təxris olunub.
2005-2019-cu illərdə “Lider” televiziyasının Xəbər xidmətində efir redaktoru, redaktor, Regional xəbərlər qrupunun rəisi və şef-redaktor vəzifələrini icra edib.
2019-cu il noyabrın 18-dən 2020-ci ilin martına kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Marketinq və Kommunikasiya Departamentinin direktoru vəzifəsində çalışıb.

xaliq96fd1183fd3eaeАлиев Халиг Афшар оглы
В 1995-2001 годах получил высшее образование ступени бакалавра и  магистра на факультете Журналистики Бакинского государственного университета.
С 2000 года приступил к трудовой деятельности. Работал в журнале «Тефеккюр» на должности корреспондента, в 2001-2003 годах в Издательско-полиграфическом центре «Тефеккюр» на должности редактора, заместителя директора и директора.
В 2004-2005 годах прошел военную службу в военной части Министерства обороны в качестве офицера в запасе, в 2005 году в звании лейтенанта был уволен из армии.
В 2005-2019 годах работал в новостной службе телеканала «Лидер» на должности эфирного редактора, редактора, директора группы Региональных новостей и шеф-редактора.
С 18 ноября 2019 года до марта 2020 года работал директором Департамента маркетинга и коммуникации Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).