Elm festivalında millət vəkili ilə müzakirə: “Regionlarda elmin populyarlaşması”
UNEC-də Elm festivalı çərçivəsində millət vəkili Etibar Əliyevin iştirakı ilə “Regionlarda elmin populyarlaşması” mövzusuna həsr olunan tədbir keçirilib.
UNEC-in müəllim və tələbələrinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə millət vəkili elmə verilən dəyərdən danışıb. Elmin populyarlaşmasının hazırda dünyada aktual mövzulardan biri olduğunu diqqətə çatdıran millət vəkili regionlarda elmin təbliğinin əhəmiyyətini vurğulayıb. Etibar Əliyev Nobel mükafatçılarının uğurları barədə maraqlı faktları, eləcə də dünyanın məşhur alimlərinin elmlə bağlı fikirlərini iştirakçılarla bölüşüb.
Görüşdə iştirak edən professor Şahlar Əsgərov elm və əxlaq, elm və siyasət, elm və məktəb mövzularına toxunub. Qocaman alim gənclərin elmə marağının artırılması istiqamətində onlara tövsiyələr verib.

Discussion with the MP at the science festival: “Popularization of science in the regions”
An event dedicated to the topic “Popularization of science in the regions” has been held at UNEC with the participation of MP Etibar Aliyev within the framework of the Science Festival.
At the meeting held with the participation of teachers and students of UNEC, the MP spoke about the value given to science. Pointing out that the popularization of science is one of the current topics in the world, the deputy emphasized the importance of science promotion in the regions. Etibar Aliyev shared interesting facts about the achievements of the Nobel laureates with participants, as well as the views of the world’s famous scientists on science.
Professor Shahlar Asgarov, who participated in the meeting, touched upon the topics of science and morality, science and politics, and science and school. The old scientist gave recommendations to young people to increase their interest in science.