“Elmin populyarlaşdırılması” layihəsinin ilk tədbiri keçirilib
Elmin cəlbediciliyini eləcə də, gənc nəslin elmə marağını artırmaq məqsədilə UNEC-in start verdiyi “Elmin Populyarlaşdırılması” layihəsi çərçivəsində ilk tədbir Lənkəran Dövlət Universitetində (LDU) keçirilib.
Tədbirdə iştirak edən UNEC-in Elm və innovasiya məsələləri üzrə prorektoru professor Rövnəq Rzayev, UNEC rektorunun müşaviri dosent Elşən Bağırzadə, UNEC Elmin Populyarlaşdırılması Mərkəzinin rəhbəri dosent Etibar Əliyev elmi bilikləri, nailiyyətləri, yeni elmi istiqamətləri təbliğ etmək, elmə marağı artırmaq məqsədilə çıxış ediblər. Maraqlı təqdimatların sonunda iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
Tədbirin sonunda LDU-nun rektoru professor Natiq İbrahimova layihəyə dəstək verdiyi üçün və  ev sahibliyi etdiyi üçün təşəkkürlərini bildiriblər.

The Inaugural Event of the “Popularization of Science” Project Held
The first event of the “Popularization of Science” project, initiated by UNEC to enhance the appeal of science and foster greater interest in it among the younger generation, took place at Lankaran State University (LSU).
The event featured speeches by Professor Rovnag Rzayev, UNEC’s Vice-Rector for Science and Innovation; Associate Professor Elshan Baghirzade, Advisor to the UNEC Rector; and Associate Professor Etibar Aliyev, Head of the UNEC Center for the Popularization of Science. The speakers highlighted the importance of promoting scientific knowledge, achievements, and emerging fields of research to inspire a deeper engagement with science.
Following the presentations, attendees had the opportunity to ask questions, which were thoroughly addressed by the speakers.