Əsl ekspert jurnalı – “UNEC Ekspert”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) təsis etdiyi “UNEC ekspert” jurnalının ilk sayı bir neçə gün öncə öz oxucuları ilə görüşdü. Gözlənildiyi kimi ictimaiyyətin böyük marağına səbəb olan jurnal aktual mövzuları ilə öz fərqini ortaya qoydu. UNEC ekspertləri jurnalda dərc olunan eksklüziv məqalələri ilə iqtisadi gündəm mövzularına şərh verməklə yanaşı, iş adamlarının yol göstəricisi funksiyasını da yerinə yetiriblər.
Dinamik dəyişkənlik nümayiş etdirən qlobal iqtisadi proseslərin ekspert səviyyəsində təhlilləri ilə zənginləşdirilən jurnalda milli iqtisadiyyatla bağlı məqamlara xüsusi yer verilmişdir. Milli iqtisadiyyatın formalaşması və inkişafı məsələsinə toxunan müəlliflər monetar siyasət, investisiya cəlbediciliyi, azad sahibkarlığın stimullaşdırılması nüanslarını geniş təhlil etmiş, oxuculara ən son statistik informasiyaları çatdırmışlar.
Nəfis tərtib olunan jurnalda neftin qiymətinin dəyişkənliyi, ixrac potensialı, ticarət tərəfdaşlıqları və investisiya məqsədli vergi krediti mövzuları ilə də yaxından tanış olmaq mümkündür.
Biznes mühitində insan amili ilə bağlı mövzuların da yer aldığı mənbədə həmçinin, obrazlı məqalələr oxucuların mütaliəsinə verilib. Dayanıqlı iqtisadi inkişaf strategiyasının formalaşmasında standartlaşmanın və sertifikasiyanın rolu ilə bağlı mövzularla maraqlananların diqqətini çəkən informasiyalar da jurnalda yer alıb.
Eləcə də iqtisadi qərarların qəbul edilməsinin bioloji əsaslarını tədqiq edən neyro iqtisadiyyat barədə xüsusi məqamlar da biznes oxucuları üçün maraq doğuracaq.

The real Expert Magazine
The first issue of the magazine “UNEC Expert” founded by Azerbaijan State University of Economics (UNEC) met with its readers a few days ago. As expected, the magazine revealed the difference with the topical issues caused great interest. Besides commenting on the issues of the agenda with the exclusive articles published in the journal, UNEC experts fulfilled the function of guidance for business people.
Special attention was paid to a particular points related to the national economy in the journal enriched with the analysis of the global economic processes that demonstrate dynamic volatility at the expert level. The authors analyzed monetary policy, investment attractiveness and a wide range of nuances to promote free enterprise with regard to the formation and development of the national economy; transmitted the latest statistical information to readers.
The issues of volatility of oil price, export potential, trade partnerships and investment tax credit are available in the journal with exquisite design.
Figurative articles are also provided for the readers in the source where the issues associated with human factors in the business environment are placed. The information on the issues concerning the role of standardization and certification in the formation of sustainable economic development strategy attracts the attention of those interested in the magazine.
Specific aspects on Neuroeconomics which studies biological basis of economic decision making will be interesting for business readers.