Əsl ekspert jurnalı – “UNEC Ekspert”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) təsis etdiyi “UNEC ekspert” jurnalının ilk sayı bir neçə gün öncə öz oxucuları ilə görüşdü. Gözlənildiyi kimi ictimaiyyətin böyük marağına səbəb olan jurnal aktual mövzuları ilə öz fərqini ortaya qoydu. UNEC ekspertləri jurnalda dərc olunan eksklüziv məqalələri ilə iqtisadi gündəm mövzularına şərh verməklə yanaşı, iş adamlarının yol göstəricisi funksiyasını da yerinə yetiriblər.
Dinamik dəyişkənlik nümayiş etdirən qlobal iqtisadi proseslərin ekspert səviyyəsində təhlilləri ilə zənginləşdirilən jurnalda milli iqtisadiyyatla bağlı məqamlara xüsusi yer verilmişdir. Milli iqtisadiyyatın formalaşması və inkişafı məsələsinə toxunan müəlliflər monetar siyasət, investisiya cəlbediciliyi, azad sahibkarlığın stimullaşdırılması nüanslarını geniş təhlil etmiş, oxuculara ən son statistik informasiyaları çatdırmışlar.
Nəfis tərtib olunan jurnalda neftin qiymətinin dəyişkənliyi, ixrac potensialı, ticarət tərəfdaşlıqları və investisiya məqsədli vergi krediti mövzuları ilə də yaxından tanış olmaq mümkündür.
Biznes mühitində insan amili ilə bağlı mövzuların da yer aldığı mənbədə həmçinin, obrazlı məqalələr oxucuların mütaliəsinə verilib. Dayanıqlı iqtisadi inkişaf strategiyasının formalaşmasında standartlaşmanın və sertifikasiyanın rolu ilə bağlı mövzularla maraqlananların diqqətini çəkən informasiyalar da jurnalda yer alıb.
Eləcə də iqtisadi qərarların qəbul edilməsinin bioloji əsaslarını tədqiq edən neyro iqtisadiyyat barədə xüsusi məqamlar da biznes oxucuları üçün maraq doğuracaq.

Настоящий эксперт журнал – “UNEC Ekspert”
С первым номером учрежденного Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) журнала “UNEC ekspert” читатели ознакомились несколько дней назад. Как и ожидалось журнал, отличаясь актуальностью своих тем, вызвал большой интерес у общественности, Эксперты UNEC, опубликовав в журнале эксклюзивные статьи,  наряду с комментариями экономических тем дня также выполнили направляющую функцию деловых людей.
В журнале, обогащенном на уровне экспертов анализа глобальных экономических процессов, демонстрирующих динамические изменения, особое внимание уделено вопросам, связанным с национальной экономикой. Авторы, касаясь вопросов формирования и развития национальной экономики, дали широкий анализ монетарной политике, привлечению инвестиций, ньюансам  стимулирования свободного предпринимательства, информировали читателей о самых последних статистических данных.
В журнале можно ознакомиться также с вопросами, связанными с изменениями цен на нефть, экспортным потенциалом, торговым партнерством и инвестиционным целевым налоговым кредитом.
В источнике, где нашли место вопросы человеческого факторы в среде бизнеса, читателям представлены также образные статьи. В журнале дается информация, привлекающая внимание интересующихся темами роли стандартизации и сертификации в формировании стратегии устойчивого экономического развития.
Также бизнес читателей заинтересуют специальные вопросы  о нейро-экономике, исследующие биологические основы принятия экономических решений.