İsrailin Tel-Əviv şəhərində konfrans keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə dəstəyi və Beynəlxalq Dialoq və İnkişaf Alyansının təşkilatçılığı ilə “Ümummilli lider Heydər Əliyevin beynəlxalq neft strategiyası: perspektivlər və nəticələr” adlı layihəsi çərçivəsində İsrailin Tel-Əviv şəhərində konfrans keçiriləcək.
Oktyabrın 17-də keçiriləcək konfransda İsrail universitetlərinin alimləri, dövlət qurumlarının, QHT və media nümayəndələri iştirak edəcəklər.
Konfransın neft və su, eləcə də iqtisadiyyatla bağlı panel iclaslarında “Yeni Azərbaycan neft strategiyasının perspektivləri”, “Azərbaycan-İsrail dostluq və əməkdaşlıq əlaqələri və gələcək perspektivlər” haqqında məruzə ilə çıxış etmək istəyən UNEC professor-müəllim heyətindən olan şəxslər Beynəlxalq Dialoq və İnkişaf Alyansının sədri Nüşabə Məmmədovaya e-mail yazaraq müraciət edə bilərlər.

В Тель-Авиве, Израиль состоится конференция
При финансовой поддержке Агентства государственной поддержки неправительственных организаций Азербайджанской Республики и организационной поддержке Международного альянса диалога и развития в рамках проекта «Международная нефтяная стратегия Общенационального лидера Гейдара Алиева: перспективы и результаты» состоится конференция в городе Тель-Авиве, Израиль.
В конференции, которая пройдет до 17 октября, примут участие ученые израильских университетов, представители государственных структур, НПО и медиа.
Лица из числа профессорско-преподавательского состава UNEC, желающие выступить с докладом по теме «Перспективы новой нефтяной стратегии Азербайджана», «Азербайджано-израильские отношения дружбы и сотрудничества и перспективы на будущее» на панельных сессиях конференции, посвященных вопросам нефти и воды, а также экономики, могут обратиться к председателю Международного альянса диалога и развития Нушабе Мамедовой, написав на электронную почту.