“Regional inkişaf-Rəqəmsal iqtisadiyyat” mövzusunda II Beynəlxalq İqtisadi Konfransa məqalə qəbulu davam edir
28 SENTYABR 2023
21-23 dekabr 2023-cü il tarixlərində UNEC nəzdində İqtisadi Araşdırmalar Elmi Tədqiqat İnstitutunda “Regional inkişaf-Rəqəmsal iqtisadiyyat” mövzusunda II Beynəlxalq İqtisadi Konfransı keçiriləcək.
Konfrans UNEC-in İqtisadi Araşdırmalar Elmi Tədqiqat İnstitutu (İAETİ), Türkiyənin İqtisadi İnkişaf və Sosial Tədqiqatlar İnstitutu (İKSAD) və Ege Universiteti ilə bağlanmış əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində üçtərəfli razılıq əsasında baş tutacaq.
Konfransın məqsədi rəqəmsal iqtisadiyyatın regional inkişafa təsirlərinin aktual məsələləri, problemlərin hərtərəfli təhlili və onların mümkün həlli yollarının geniş müzakirəsinin aparılmasıdır.
Konfransa təqdim olunmuş xülasə və tam mətnlər İKSAD İnstitutu tərəfindən indeksli toplularda yayımlanacaq. Həmçinin məqalələrin uyğun rəydən keçənləri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən qəbul edilən “UNEC-in Elmi Xəbərləri” jurnalında çap ediləcək. Seçilmiş məqalələr SCOPUS və Web of Scince bazalarına daxil olan jurnallara təqdim olunacaq.

Acceptance of articles for the II International Economic Conference on “Regional development-Digital economy” continues
28 SEPTEMBER 2023
On December 21-23, 2023, the II International Economic Conference on “Regional Development-Digital Economy” will be held at the Scientific Research Institute of Economic Studies under UNEC.
The conference will take place on the basis of a tripartite agreement within the cooperation agreement signed with UNEC’s Scientific Research Institute of Economic Studies, Turkish Institute of Economic Development and Social Research (İKSAD), and Ege University.
The purpose of the conference is to conduct a broad discussion of current issues of the effects of the digital economy on regional development, a comprehensive analysis of problems and their possible solutions.
Abstracts and full texts presented at the conference will be published by the IKSAD Institute in indexed proceedings. Also, the articles that have passed the appropriate review will be published in the journal “Scientific News of UNEC” accepted by the High Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan. Selected articles will be submitted to journals included in SCOPUS and Web of Science databases.