Fakültələrdə “Özünü inkişaf” və “Stresin idarə edilməsi” mövzularında psixoloqla silsilə görüşlər keçirilir
22 DEKABR 2022 | VIEWS:
UNEC İnklüziv Təhsil Mərkəzi və “Psixosən” psixoloji dəstək platformasının birgə təşkilatçılığı ilə “Özünü inkişaf” və “Stresin idarə edilməsi” mövzularında psixoloqla silsilə görüşlər keçirilir.
İnklüziv Təhsil Mərkəzi ilə “Psixosən” psixoloji dəstək platforması arasında əməkdaşlıq çərçivəsində keçirilən növbəti görüş Biznes və menecment fakültəsində olub.
Görüşün keçirilməsinin məqsədi pandemiyadan sonra yaranmış ümumi psixoloji gərginliyin, imtahanöncəsi stresin aradan qaldırılması olub. Görüşdə təcrübəli psixoloq Aynur Şıxəliyeva tələbələrlə imtahanöncəsi streslərin idarə edilməsi ilə bağlı müzakirələr aparıb. Həmçinin onlarla psixoloji yazı və əzələ testləri keçirib.
UNEC İnklüziv Təhsil Mərkəzin koordinatoru Sevinc Məhsimova tələbələrə universitetdə yaradılmış Psixoloji Xidmət Mərkəzi haqqında məlumat verib.

A series of meetings with a psychologist on the topics of “Self-development” and “Stress management” are held at the faculties
22 DECEMBER 2022 | VIEWS:
A series of meetings with a psychologist on the topics of “Self-development” and “Stress management” are held under the joint organization of the UNEC Inclusive Education Center and the “Psychosen” psychological support platform.
The next meeting held within the framework of cooperation between the Center for Inclusive Education and the psychological support platform “Psychosen” took place at the Faculty of Business and Management.
The purpose of the meeting was to eliminate the general psychological tension and pre-exam stress that arose after the pandemic. At the meeting, experienced psychologist Aynur Shikhaliyeva held discussions with students about pre-exam stress management. He also conducted dozens of psychological tests and muscle tests.
Sevinj Mahsimova, coordinator of the UNEC Inclusive Education Center, informed the students about the Psychological Service Center established at the university.