FIBAA rəsmisi: UNEC-in ixtisaslarının beynəlxalq akkreditasiyası üçün bütün imkanlar mövcuddur
FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation) beynəlxalq akkreditasiya qurumunun beynəlxalq ekspertləri UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradovla görüşüblər.
Görüşdə prof. Ədalət Muradov “UNEC-100” İnkişaf strategiyasında 2030-cu ilədək UNEC-də bütün təhsil proqramlarının beynəlxalq akkreditasiyadan keçməsinin hədəfləndiyini bildirib. Rektor beynəlxalq akkreditasiyanın UNEC-də təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, tələbə və məzunların beynəlxalq əmək bazarında rəqabətə davamlılığının təmin edilməsi baxımından vacibliyini diqqətə çatdırıb. Eləcə də UNEC-in təhsil sahəsində lider mövqeyinin möhkəmləndirilməsində, beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirilməsində, regionda və dünyada nüfuzunun artırılmasında mühüm rol oynayacağını bildirib.
FIBAA-nın layihə meneceri, ekspert qrupunun rəhbəri Dr.Birger Henrik UNEC-də iki günlük səfər çərçivəsində keçirdikləri görüşlər və təqdim olunan məlumatlar barədə ilkin təəssüratlarını bölüşüb. FIBAA rəsmisi UNEC-in Bloomberg Maliyyə laboratoriyasının tədris prosesində istifadə olunmasını, universitet-sənaye əlaqələrinin səmərəli təşkilini, tədrisin 4 dildə aparılmasını yüksək qiymətləndirib. Eləcə də tədris prosesinin, sənəd dövriyyəsinin, keyfiyyət təminatı sisteminin tamamilə rəqəmsallaşdırılaraq, Rəqəmsal UNEC modelinin yaradılmasını ali təhsil sahəsində mütərəqqi addım kimi xüsusi vurğulayıb. Dr.Birger Henrik UNEC-in beynəlmiləlləşdirilməsində ixtisasların akkreditasiyasının strateji hədəf olaraq müəyyənləşdirilməsini mühüm amil kimi diqqətə çatdıraraq, bu addımın UNEC-in dünya universitetləri sırasında TOP 500-lüyə düşməsində önəmli rol oynayacağını qeyd edib. O, UNEC-də bu istiqamətdə işlərin uğurla aparıldığını deyib.

FIBAA official: All possibilities are available for international accreditation of UNEC’s qualifications
31 MAY 2024 | VIEWS:
International experts of FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation) international accreditation body met with the rector of UNEC   Professor Adalat Muradov.
At the meeting, prof. Adalat Muradov stated that in the “UNEC-100” Development Strategy, all educational programs at UNEC are targeted for international accreditation by 2030. The Rector drew attention to the importance of international accreditation in terms of improving the quality of education at UNEC and ensuring the competitiveness of students and graduates in the international labor market. He also said that it will play an important role in strengthening UNEC’s leading position in the field of education, expanding its international relations, and increasing its reputation in the region and the world.
FIBAA project manager, head of the expert group Dr. Birger Henrik shared his initial impressions about the meetings and information presented during the two-day visit to UNEC. The official of FIBAA highly appreciated the use of UNEC’s Bloomberg Finance laboratory in the educational process, the efficient organization of university-industry relations, and teaching in 4 languages. He also emphasized the creation of the Digital UNEC model as a progressive step in the field of higher education by completely digitalizing the educational process, document circulation, and quality assurance system. Dr. Birger Henrik pointed out that the identification of qualifications accreditation as a strategic goal in UNEC’s internationalization is an important factor, and noted that this step will play an important role in UNEC’s entry into the TOP 500 world universities. He pointed out that work in this direction is being carried out successfully at UNEC.