FIBAA rəsmisi: UNEC-in ixtisaslarının beynəlxalq akkreditasiyası üçün bütün imkanlar mövcuddur
FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation) beynəlxalq akkreditasiya qurumunun beynəlxalq ekspertləri UNEC-in rektoru professor Ədalət Muradovla görüşüblər.
Görüşdə prof. Ədalət Muradov “UNEC-100” İnkişaf strategiyasında 2030-cu ilədək UNEC-də bütün təhsil proqramlarının beynəlxalq akkreditasiyadan keçməsinin hədəfləndiyini bildirib. Rektor beynəlxalq akkreditasiyanın UNEC-də təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, tələbə və məzunların beynəlxalq əmək bazarında rəqabətə davamlılığının təmin edilməsi baxımından vacibliyini diqqətə çatdırıb. Eləcə də UNEC-in təhsil sahəsində lider mövqeyinin möhkəmləndirilməsində, beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirilməsində, regionda və dünyada nüfuzunun artırılmasında mühüm rol oynayacağını bildirib.
FIBAA-nın layihə meneceri, ekspert qrupunun rəhbəri Dr.Birger Henrik UNEC-də iki günlük səfər çərçivəsində keçirdikləri görüşlər və təqdim olunan məlumatlar barədə ilkin təəssüratlarını bölüşüb. FIBAA rəsmisi UNEC-in Bloomberg Maliyyə laboratoriyasının tədris prosesində istifadə olunmasını, universitet-sənaye əlaqələrinin səmərəli təşkilini, tədrisin 4 dildə aparılmasını yüksək qiymətləndirib. Eləcə də tədris prosesinin, sənəd dövriyyəsinin, keyfiyyət təminatı sisteminin tamamilə rəqəmsallaşdırılaraq, Rəqəmsal UNEC modelinin yaradılmasını ali təhsil sahəsində mütərəqqi addım kimi xüsusi vurğulayıb. Dr.Birger Henrik UNEC-in beynəlmiləlləşdirilməsində ixtisasların akkreditasiyasının strateji hədəf olaraq müəyyənləşdirilməsini mühüm amil kimi diqqətə çatdıraraq, bu addımın UNEC-in dünya universitetləri sırasında TOP 500-lüyə düşməsində önəmli rol oynayacağını qeyd edib. O, UNEC-də bu istiqamətdə işlərin uğurla aparıldığını deyib.

Официальное лицо FIBAA: “Имеются все возможности для международной аккредитации специальностей UNEC»
31 МАЯ 2024 | VIEWS:
Международные эксперты международной организации по аккредитации FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation) встретились с ректором UNEC, профессором Адалатом Мурадовым.
На встрече проф. Адалат Мурадов сообщил, что в Стратегии развития «UNEC-100» все образовательные программы UNEC нацелены на международную аккредитацию к 2030 году. Ректор обратил внимание на важность международной аккредитации с точки зрения повышения качества образования в UNEC и обеспечения конкурентоспособности студентов и выпускников на международном рынке труда. Он также отметил, что это сыграет важную роль в укреплении лидерских позиций UNEC в сфере образования, расширении его международных связей и повышении его репутации в регионе и мире.
Менеджер проекта FIBAA, руководитель экспертной группы Др. Биргер Хенрик поделился первыми впечатлениями о встречах и информацией, представленной в ходе двухдневного визита в UNEC. Официальное лицо FIBAA высоко оценил использование Финансовой лаборатории Bloomberg UNEC в образовательном процессе, эффективную организацию связей между университетом и промышленностью, а также преподавание на 4 языках. Он также подчеркнул, что создание модели Цифровой UNEC является прогрессивным шагом в сфере высшего образования за счет полной цифровизации образовательного процесса, документооборота и системы обеспечения качества.
Др. Биргер Хенрик подчеркнул определение аккредитации специальностей как стратегическую цель в интернационализации UNEC, и отметил, что этот шаг сыграет важную роль во вхождении UNEC в ТОП-500 университетов мира. Он довел до внимания, что работа в этом направлении успешно ведется в UNEC.