Filialın direktoru dosent Raqif Qasımov Gənclər və idman nazirinin filiala gəlişindən məmnunluğunu ifadə edərək, bu görüşün tələbələr üçün faydalı olacağını bildirib.
Tələbələrlə görüşən nazir Fərid Qayıbov onların asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, dərsdən sonrakı fəaliyyətləri, əldə etdikləri uğurları ilə maraqlanıb. Eləcə də tələbələrin təkliflərini dinləyib və suallarını cavablandırıb.
Görüşdən sonra Zaqatala filialının yeni inşa olunan idman zalına və tələbə yataqxanasına da baxış keçirilib. Nazir burada tələbələr üçün yaradılacaq şəraitlə tanış olub.

Директор филиала, доцент Рагиф Гасымов выразив удовлетворение визитом министра молодежи и спорта в филиал, отметил, что данная встреча будет полезной для студентов.
Встретившийся со студентами министр Фарид Гаибов поинтересовался эффективной организацией их свободного времени, деятельностью вне аудитории и их достижениями. Он также выслушал предложения студентов и ответил на их вопросы.
После встречи был проведен осмотр недавно построенного спортивного зала и студенческого общежития Загатальского филиала. Министр ознакомился с условиями, которые будут созданы здесь для студентов.