Gilan Tekstil Parkının nümayəndələri ADİU-da
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) Texnologiya və Dizayn fakültəsinin dəvəti ilə “Gilan Tekstil Parkı”nın nümayəndə heyəti tələbələrlə görüşüb.
IV kurs tələbələrinin iştirak etdiyi görüşdə “Gilan Tekstil Parkı”nın kadrlar şöbəsinin rəisi Mehriban Axundova müəssisədə istehsal prosesində tətbiq olunan texnoloji prosesə dair video-çarxı nümayiş etdirməklə tələbələri müəssisədə gedən proseslərlə tanış edib. Qeyd edib ki, “Gilan Tekstil Parkı” tekstil, boyaq-bəzək və tikiş fabriklərini özündə birləşdirən ən müasir kompleksdir. Burada Belçika və Hollandiyadan gətirilən ən yeni texnologiyalar tətbiq edilməklə yüksək keyfiyyətli trikotaj malları, müxtəlif çeşidli parçalar və tikili mallar istehsal edilir. O, həmçinin tələbələrə müəssisənin tekstil sənayesi üzrə mütəxəssislərə ehtiyacı olduğunu bildirərək, əlavə edib: “Biz gələcəkdə kadrları ADİU məzunlarından seçəcəyik və bu universitetlə davamlı əməkdaşlıq etmək niyyətindəyik. Bu məqsədlə əvvəlcə istehsalat təcrübəsi keçmək üçün Texnologiya və Dizayn fakültəsinin tekstil mühəndisliyi və dizayner ixtisaslarından tələbələr qəbul edəcəyik. Tələbələrdən özlərini daha fəal göstərənləri işə qəbul ediləcək”.
Sonda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb, işə qəbul olunmaq istəyənlərin CV-ləri qəbul edilib.

Gilan Textile Park Representatives at ASUE
The delegation of the “Gilan Textile Park” invited by the School of Technology and Design met with the students of Azerbaijan State University of Economics.
The students became acquainted with the processes going on the enterprise by the HR Department Director Mehriban Akhundova who demonstrated a video on technological process applied during the production at the institution. She pointed that the “Gilan Textile Park” is the most modern complex combining textile, dyeing and decorating and sewing factories. High quality knitted goods, fabrics of different types and ready-made items are produced here applying the most contemporary technologies brought from Belgium and Holland. She also mentioned that the enterprise is in need for the specialists on textile industry and added: “We shall select our personnel form ASUE graduates and we intend for the durable cooperation with the University. With this aim in mind we shall first enroll the students on textile engineering and designer of the School of Technology and Design to get interned. The most active ones will be recruited.”
Students’ questions were responded at the end of the event; those who want to be recruited applied their CVs.