tic_hasan_fotoi.e.n., dos.  Abasov Həsən Hüseyn oğlu
1966-cı ildə  S.M.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetinin İqtisad fakültəsinin «Ticarətin iqtisadiyyatı» ixtisasını bitirmişdir.
1966-1993-cü illərdə Azərbaycan Dövlət Plan Komitəsinin Elmi-Tədqiqat İnstitutunda kiçik elmi işçi, baş elmi işçi, şöbə müdiri vəzifələrində işləmişdir.
1993-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Sosioloji Elmi-Tədqiqat laboratoriyasının müdiri  vəzifəsində işləmişdir.
1983-cü ildə  iqtisad elmləri üzrə namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. İqtisad elmləri namizədidir.
2000-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Marketinq» kafedrasında baş müəllim vəzifəsində işləmişdir.

к.э.н., доц. Аббасов Гасан Гусейн оглы
В 1966 году окончил Экономический факультет по специальности «Экономика торговли» Азербайджанского государственного университета им. С.М.Кирова.
В 1966-1993 годах работал в Научно-исследовательском институте Государственного планового комитета на должности младшего научного сотрудника, старшего научного сотрудника, заведующего отделом.
В 1993 году работал директором Социальной научно-исследовательской лаборатории Азербайджанского государственного экономического университета.
В 1983 году защитил кандидатскую диссертацию по экономике. Кандидат экономических наук.
В 2000 году работал на должности старшего преподавателя кафедры «Маркетинг» Азербайджанского государственного экономического университета.