azizov_ramiz_fotoi.e.n., dos. Əzizov Ramiz Nəhməd oğlu
1982-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfat  İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini) bitirib;
1984-cü ilədək təyinatla Tədarük Nazirliyinin Bakı  un zavodunda iqtisadçı vəzifəsində işləyib.
1984-1992-ci illərdə Tədarük (sonralar Taxıl Məhsulları) Nazirliyinin mərkəzi aparatında baş iqtisadçı, bölmə müdiri  vəzifəsində işləyib.
1992-1994-cü illərdə  Xarici İqtisadi Əlaqələr Nazirliyinin “Azərxariciticarət” Birliyində baş ekspert vəzifəsində çalışıb.
1992-ci ildə disseryasiya işini müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsinə layiq görülüb.
1994-1995-ci illərdə İqtisadiyyat Nazirliyində baş iqtisadçı vəzifəsində çalışıb.
1995-2005-ci illərdə ETM Təfəkkür Universitetində fakültə dekanı olub.
2005-2015-ci illərdə  həmin Universitetin  İqtisadiyyat kafedrasının müdiri vəzifəsində işləyib.
1995-2015-ci illərdə Azərbaycan   Dövlət  İqtisad  Universitetində  Beynəlxalq  İqtisadi  Münasibətlər  kafedrasında  (0.5 ştat) müəllim vəzifəsində çalışıb.
2016-cı ilin sentyabrından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetininə Beynəlxalq İqtisadiyyat  kafedrasında dosent vəzifəsində və  Azərbaycan Respublikası  Prezidenti  Yanında Dövlət  İdarəçilik  Akademiyasının İqtisadiyyatın Dövlət Tənzimlənməsi  kafedrasının dosenti (0.25 şt.)  vəzifəsində  çalışır.
Azərbaycan  Respublikası  Təhsil  Nazirliyinin  Akkreditasiya  və Attestasiya  komissiyasında  fəaliyyət  göstərir.

He was born on May 11, 1959.
In 1982 he graduated from Azerbaijan Institute of National Economy (now Azerbaijan State   University of Economics);
In 1984, he worked as an economist at the Baku flour plant of the Ministry of Procurement.
From 1984 to 1992 he worked as chief economist, head of department in the central apparatus of the Ministry of Supply (later Grain Products).
In 1992-1994, he worked as a senior expert at the” Azerkharigitigaret “   Union of the Ministry of Foreign Economic Relations.
In 1992, he defended his dissertation and received a PhD in economics.
In 1994-1995, he worked as Chief Economist at the Ministry of Economy.
In 1995-2005 he was the dean of faculty at ETM Tafakkur University.
From 2005 to 2015 he was the Head of the Economics Department of the same University.
From 1995 to 2015, he worked at   Azerbaijan State   University of Economics as a lecturer at the Department of International Economic Relations (0.5).
From September 2016 he has been working at   Azerbaijan State   University of Economics   as an Associate Professor and Associate Professor of the Department of State Regulation of   Economics at the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan (0.25 ).
He has been working in the Accreditation and Attestation Commission of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan.