azizov_ramiz_fotoi.e.n., dos. Əzizov Ramiz Nəhməd oğlu
1982-ci ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfat  İnstitutunu (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini) bitirib;
1984-cü ilədək təyinatla Tədarük Nazirliyinin Bakı  un zavodunda iqtisadçı vəzifəsində işləyib.
1984-1992-ci illərdə Tədarük (sonralar Taxıl Məhsulları) Nazirliyinin mərkəzi aparatında baş iqtisadçı, bölmə müdiri  vəzifəsində işləyib.
1992-1994-cü illərdə  Xarici İqtisadi Əlaqələr Nazirliyinin “Azərxariciticarət” Birliyində baş ekspert vəzifəsində çalışıb.
1992-ci ildə disseryasiya işini müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsinə layiq görülüb.
1994-1995-ci illərdə İqtisadiyyat Nazirliyində baş iqtisadçı vəzifəsində çalışıb.
1995-2005-ci illərdə ETM Təfəkkür Universitetində fakültə dekanı olub.
2005-2015-ci illərdə  həmin Universitetin  İqtisadiyyat kafedrasının müdiri vəzifəsində işləyib.
1995-2015-ci illərdə Azərbaycan   Dövlət  İqtisad  Universitetində  Beynəlxalq  İqtisadi  Münasibətlər  kafedrasında  (0.5 ştat) müəllim vəzifəsində çalışıb.
2016-cı ilin sentyabrından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetininə Beynəlxalq İqtisadiyyat  kafedrasında dosent vəzifəsində və  Azərbaycan Respublikası  Prezidenti  Yanında Dövlət  İdarəçilik  Akademiyasının İqtisadiyyatın Dövlət Tənzimlənməsi  kafedrasının dosenti (0.25 şt.)  vəzifəsində  çalışır.
Azərbaycan  Respublikası  Təhsil  Nazirliyinin  Akkreditasiya  və Attestasiya  komissiyasında  fəaliyyət  göstərir.

к.э.н., доц. Азизов Рамиз Нахмед оглы
В 1982 году окончил Азербайджанский институт народного хозяйства (ныне Азербайджанский государственный экономический университет).
До 1984 года работал на Бакинском мукомольном заводе Министерства заготовок на должности экономиста.
В 1984-1992 годах работал в Центральном аппарате Министерства заготовок (позже Зерновых культур) на должности главного экономиста, начальника отдела.
В 1992-1994 годах работал в Объединении “Azərxariciticarət” Министерства внешнеэкономических отношений на должности главного инспектора.
В 1992 году защитил кандидатскую диссертацию и получил ученую степень кандидата экономических наук.
В 1994-1995 годах работал в Министерстве экономики на должности главного экономиста.
В 1995-2005 годах работал деканом факультета университета Тафакюр.
В 2005-2015 годах работал на должности заведующего кафедрой Экономики указанного университета.
В 1995-2015 годах работал на кафедре Международных экономических отношений на должности преподавателя (0,5 штат.).
С сентября 2016 года работает на кафедре Международной экономики Азербайджанского государственного экономического университета на должности доцента и на кафедре Правового регулирования экономики Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики (0,25 шт.).
Осуществляет деятельность в Аккредитивной и аттестационной комиссии Министерства образования Азербайджанской Республики.