emek_samira_fotoi.e.n., dos. Qurbanova Samirə Ələddin qızı
1989-cu ildə ildə V.Z.Voznesenski adına Leninqrad Maliyyə İqtisad İnstitutunun Bakı filialına daxil olmuş;
1994-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunu Maliyyə-kredit ixtisası üzrə Fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
1994-cü ildən 1996-cı ilə qədər Bakı Şəhər Maliyyə İdarəsinin Büdcə şöbəsində aparıcı iqtisadçı vəzifəsində çalışmışdır.
1996-cı ildən 1997-ci ilə kimi Maliyyə-iqtisad texnikumunda müəllim vəzifəsində çalışmışdır.
2001-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Əməyin iqtisadiyyatı və təşkili” kafedrasında müəllim kimi fəaliyyət göstərməyə başlamışdır.
2004-cü ildən həmin kafedrada  baş müəllim vəzifəsində çalışıb.
2007-ci ildə “Əməyin təşkilinin təkmilləşdirilməsi və onun sosial-iqtisadi səmərəsi” mövzusunda namizədlik dissertasiya işini müdafiə etmişdir. 2008-ildə  iqtisad elmləri namizədi  alimlik dərəcəsini almışdır.
2013-cü ildən isə kafedranın dosenti vəzifəsinə təyin olunmuşdur.
2020-ci ilə kimi “Menecment” kafedrasının dosenti olub.
“İnsan resurslarının idarə edilməsi”, “Əməyin iqtisadiyyatı və sosiologiyası”, “Əməyin təşkilinin əsasları”, “Əməyin təşkilinin sosial-iqtisadi problemləri”, “Xalq təsərrüfatı sahələrində əmək məhsuldarlığı və əmək haqqı”, “Gəlirlər və əmək haqqı siyasəti” fənləri üzrə mühazirə və məşğələ dərslərini tədris edir.

К.э.н., доц. Курбанова Самира Аладдин кызы
В 1989 году поступила в Бакинский филиал Ленинградского финансово-экономического института им.В.З.Вознесенского.
В 1994 году окончила Азербайджанский государственный экономический институт специальность Финансы-кредит с дипломом отличия.
С 1994 до 1996 года работала ведущим экономистом в бюджетном отделе Финансового управления города Баку.
С 1996 до 1997 года работала преподавателем в Финансово-кредитном техникуме.
С 2001 года работала на кафедре «Экономика и организация труда» Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2007 году защитила кандидатскую диссертацию на тему «Совершенствование организации труда и ее социально-экономическая эффективность». В 2008 году получила ученую степень кандидата экономических наук.
С 2013 года назначена на должность доцента кафедры.
С 2019 года является  доцентом кафедры «Менеджмент».
Ведет лекции и практические занятия по дисциплинам «Управление человеческими ресурсами», «Экономика и социология труда», «Основы организации труда», «Социально-экономические проблемы организации труда», «Производительность труда и заработная плата в народнохозяйственных сферах», «Политика доходов  и заработной платы».