sabina11i.f.d., b/m. Vəliyeva Səbinə İzzət qızı
1994-1998-ci illərdə Azərbaycan Texniki Universitetinin Mühəndis iqtisadiyyatı və idarəetmə fakultəsində oxumuş və bakalavr dərəcəsini almışdır.
1998-2000-ci illərdə həmin Universitetdə magistratura  pilləsində (İstehsal və xidmət sahələrinin iqtissadiyyati və idarə edilməsi ixtisası üzrə) “Xarici sərmayənin iqtisadi inkişafla əlaqəsi”  mövzusunda dissertasiya işini müdafiyə etmiş və magistr  dərəcəsini almışdır.
2000-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Müəssisənin iqtisadiyatı» kafedrasına dissertant təsdiq edilib. 2008-ci ildə 08.00.05 – “Xalq təsərrüfatının iqtisadiyyatı və idarə edilməsi” (makroiqtisadiyyat) ixtisası üzrə “İnnovasiyanın iqtisadi və sosial səmərəli­liyinin qiymətləndirilməsinin metodiki məsələləri” (maşınqayırma sənayesi­nin timsalın­da) mövzusunda dissertasiya işini müdafiyə etmişdir. 2010-cı ildə iqtisad  üzrə fəlsəfə doktoru dərəcəsi verilmişdir.

д.ф.э. Велиева Сабина Иззет гызы
В 1994-1998 году училась на факультете Экономики инженерии Азербайджанского технического университета и получила степень бакалавра.
В 1998-2000 годах в указанном университете защитила диссертационную работу на тему «Связь внешнего капитала с экономическим развитием» и получила степень магистра.
В 2000 году утверждена диссертанткой на кафедре «Экономика предприятия»   Азербайджанского государственного экономического университета.
В 2008 году по специальности  08.00.05 –  «Экономика и управление народным хозяйством» (макроэкономика) защитила диссертационную работу на тему «Методические вопросы оценки экономической и социальной эффективности инноваций.