Bakı Avropa Liseyində orta təhsil alıb.
2004-2008: Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər üzrə, Xüsusi İstedadlar Qrupunun Bakalavr dərəcəsi
Oktyabr 2004 – Yanvar 2005: Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri
Oktyabr 2004 – Yanvar 2010: Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının sədr müavini
2008-2010: Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər üzrə, Xüsusi İstedadlar Qrupunun Magistr Dərəcəsi
2011-ci ildən Rusiya Federasiyası Moskva Dövlət Beynəlxalq Əlaqələr İnstitutunun “Azərbaycanın Geo-iqtisadi Modeli” üzrə PhD dissertantı olub.
2011-ci ilə Moskva Dövlət Beynəlxalq Münasibətlər İnstitutunda “Azərbaycanın geoiqtisadi modeli” mövzusunda elmi işi müdafiə edərək, iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru alimlik dərəcəsi alıb.
2011-ci ilin sentyabrından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Xüsusi İstedadlar Fakültəsinin dekanı olub.

2004-2008: Степень бакалавра Группы особо одаренных по Международным экономическим отношениям Азербайджанского государственного экономического университета.
Октябрь 2004 – январь 2005: Председатель Студенческой научной организации Азербайджанского государственного экономического университета.
Октябрь 2004 – январь 2010: заместитель председателя Студенческой научной организации Азербайджанского государственного экономического университета.
2008-2010: Степень магистра Группы особо одаренных по Международным экономическим отношениям Азербайджанского государственного экономического университета.
С 2011 года была диссертанткой PhD по «Геоэкономической модели Азербайджана» Московского государственного института международных отношений Российской Федерации.
С сентября 2011 года работала на должности декана факультета Особо одаренных Азербайджанского государственного экономического университета.