İqtisadiyyat fakültəsinin elmi şurası
UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsinə  ümumi rəhbərlik fakültə elmi şurası tərəfindən həyata keçirilir. Fakültə elmi şurası Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti rektorunun əmrinə əsasən 3 il müddətinə seçilir. Fakültə elmi şurasının sədri – fakültənin dekanıdır. Fakültə elmi şurasının tərkibi rektor tərəfindən təsdiq edilir. Elmi şurasının tərkibi və səlahiyyətləri Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi tərəfindən təsdiq edilmiş qaydalarla tənzimlənir.
“İqtisadiyyat” fakültəsi Elmi Şurası UNEC rektorunun 246/1/2021 saylı 25.10.2021-ci il tarixli əmri ilə yaradılmışdır.
Elmi Şuranın tərkibi:
Sədr:
i.ü.f.d. Eyvazov Elçin Təhməzı oğlu – “Beynəlxalq iqtisadiyyat” kafedrasının 0,5 ştat əvəzçiliklə dosenti, “İqtisadiyyat” fakültəsinin dekanı vəzifəsini icra edən
Sədr müavini:
i.e.n. Əliyev Müşrəvan Əli oğlu – “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” kafedrasının 0,5 ştat əvəzçiliklə dosenti, dekan müavini:
Katib:
i.e.n. Mahmudova İlhamə Məhəmmədnəbi qızı – “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” kafedrasının dosenti
1. i.ü.f.d. Kərimzadə Mehriban Vaqif qızı – “Sosial inkişaf iqtisadiyyatı və qiymətləndirmə” kafedrasının 0,5 ştat əvəzçiliklə baş müəllimi, dekan müavini;
2. Mürsəlov Rahim Şirqazı oğlu – “İqtisadiyyatın tənzimənməsi” kafedrasının 0,5 ştat əvəzçiliklə baş müəllimi, dekan müavini;
3. i.e.d., prof. Əlirzayev Əli Qəmbərəli oğlu – “Sosial inkişaf iqtisadiyyatı və qiymətləndirmə” kafedrasının müdiri,
4. i.e.d., prof. Əhmədov Məhiş Alış oğlu – “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” kafedrasının müdiri,
5. i.e.d., prof. Kərimli İrşad Abdul oğlu – “Beynəlxalq iqtisadiyyat” kafedrasının müdiri;
6. i.e.d., prof. Babayev Əlican Pirican oğlu – “İqtisadi nəzəriyyə” kafedrasının müdiri;
7. c.e.n. Mehdiyeva Validə Zülfiqar qızı – UNEC-in Fəxri professoru, “Ətraf mühitin mühafizəsi və iqtisadiyyatı” kafedrasının müdiri,
8. i.e.d., prof. Əliyev Ümüdvar Qənbər oğlu – “Nəzəri və praktiki iqtisadiyyat” kafedrasının müdiri;

Ученый совет Экономического факультета
Общее руководство факультетом Экономики UNEC осуществляется ученым советом факультета. Ученый совет факультета на основе приказа ректора Азербайджанского государственного экономического университета избирается на 3 года. Председателем ученого совета факультета является декан факультета. Состав ученого совета факультета утверждается ректором. Состав и полномочия ученого совета регулируются правилами, утвержденными Министерством образования Азербайджанской Республики.
Ученый совет факультета «Экономика» создан на основе приказа ректора UNEC № 246/1/2021 от 25.10.2021 года.
Состав Ученого совета:
Председатель:
д.ф.э. Эйвазов Эльчин Тахмази оглы – доцент 0,5 ставки по совместительству кафедры «Международная экономика», исполняющий обязанности декана факультета «Экономика»
Заместитель председателя:
к.э.н. Алиев Мушраван Али оглы – доцент 0,5 ставки по совместительству кафедры «Регулирование экономики», заместитель декана
Секретарь:
к.э.н. Махмудова Ильхама Магомеднаби гызы – доцент кафедры «Регулирование экономики
• д.ф.э. Керимзаде Мехрибан Вагиф гызы – старший преподаватель 0,5 ставки по совместительству кафедры «Экономика социального развития и оценка», заместитель декана;
• Мурсалов Рагим Ширгази оглы – старший преподаватель 0,5 ставки по совместительству кафедры «Регулирование экономики», заместитель декана;
• д.э.н., проф. Алирзаев Али Гамбарали оглы – заведующий кафедрой «Экономика социального развития и оценка»;
• д.э.н., проф. Ахмедов Мехиш Алыш оглы – заведующий кафедрой «Регулирование экономики»;
• д.э.н., проф. Керимли Иршад Абдул оглы – заведующий кафедрой «Международная экономика»;
• д.э.н., проф.Бабаев Алиджан Пириджан оглы —  заведующий кафедрой «Экономическая теория»;
• к. геогр. н. Мехтиева Валида Зульфугар гызы – заслуженный профессор UNEC, заведующая кафедрой «Охрана и экономика окружающей среды»;
• д.э.н., проф. Алиев Умудвар Ганбар оглы – заведующий кафедрой «Теоретическая и практическая экономика»;