İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi üzrə ən yüksək nəticə 628.8 bal olub
UNEC-in İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dos. Elçin Eyvazov I kurs tələbələri ilə görüşüb.
Görüşdə Elçin Eyvazov birinci kursları tələbə adını qazanmaları münasibətilə təbrik edib, onlara yeni təhsil ilində  uğurlar arzulayıb.
E.Eyvazov tələbələrə fakültə haqqında məlumat verib. Bildirib ki, fakültəyə “İqtisadiyyat”, “Ekologiya”, “Sosial iş”, “Beynəlxalq münasibətlər”, “Statistika”, “Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi” ixtisasları üzrə 702 tələbə qəbul olub. Ötən illə müqayisədə fakültəyə keçid ballarının artdığını deyib. Fakültə üzrə ən yüksək nəticənin “İqtisadiyyat” ixtisası üzrə 628.8 bal olduğunu bildirib.
Sonra dekanlığın idarəetmə heyəti və tyutor bölmə rəhbərləri tələbələri universitetin infrastrukturu, tədris və imtahan prosesinin təşkili, təqaüdlər, UDİD və MİNOR proqramları, startap layihələri, beynəlxalq ikili diplom proqramları, tələbə təşkilatları, eləcə də digər cari məsələlər barədə ətraflı məlumatlandırıblar.

На встрече Эльчин Эйвазов поздравил первокурсников с поступлением в университет и пожелал им успехов в новом учебном году.
Э.Эйвазов дал студентам информацию о факультете. По его словам, на факультет по специальностям «Экономика», «Экология», «Социальная работа», «Международные отношения», «Статистика», «Государственное и муниципальное управление» приняты 702 студента. Он отметил, что по сравнению с прошлым годом проходные баллы факультета поднялись. Он сообщил, что наивысший результат по факультету составил 628,8 баллов по специальности «Экономика».
Затем руководство деканата и руководители тьюторского отдела подробно проинформировали студентов об инфраструктуре университета, организации учебно-экзаменационного процесса, стипендиях, программах ВУДД и MINOR, стартап-проектах, международных программах двойного диплома, студенческих организациях, а также о других актуальных вопросах.