İsveçrəli tələbələr Ernest&Young şirkətinin Bakı ofisində təcrübədə olublar
UNEC-HES-SO “Azərbaycan bazarının təhlili və biznes mühitinin qiymətləndirilməsi adlı” intensiv təcrübə proqramı çərçivəsində isveçrəli tələbələr üçün müxtəlif, yerli və beynəlxalq şirkətlərə işgüzar səfərlər start verilib.
Tələbələr işgüzar görüşün ilk günü Ernest&Young (EY) şirkətində təcrübədə olublar.
Görüş zamanı isveçrəli tələbələr EY missiyası, şirkətin gələcək vizyonu, departamentlərin fəaliyyətləri, eləcə də müxtəlif dövlət qurumları və sahibkarlarla tərəfdaşlıq əlaqələri haqqında ətraflı məlumat əldə ediblər.
Eyni zamanda EY-in yaşıl siyasətlə bağlı həyata keçirdiyi layihələrlə tanış olublar.
EY əməkdaşları tərəfindən keçirilən 4 sessiyalı təlimlərdə tələbələrin dayanıqlı inkişaf yaşıl siyasət, dayanıqlı maliyyə və audit sistemi, konsultasiya və s. haqqında sualları cavablandırılıb.

Business trips to various local and international companies have been launched for Swiss students within the framework of the intensive internship program titled UNEC-HES-SO “Analysis of the Azerbaijani market and assessment of the business environment”.
The students had an internship at Ernest &Young (EY) on the first day of the business meeting.
During the meeting, the Swiss students got detailed information about the mission of EY, the future vision of the company, the activities of the departments, as well as the partnership relations with various government agencies and entrepreneurs.
At the same time, they got acquainted with the projects implemented by EY related to green policy.
During the 4-session training sessions held by EY employees, students’ ҆ questions on sustainable development, green policy, sustainable finance and audit system, consulting, etc. were answered.