İsveçrəli tələbələr üçün UNEC-in təşkil etdiyi təcrübə proqramı davam edir
İsveçrənin HES-SO Ali İdarəetmə Məktəbinin 12 tələbəsinin UNEC-lə əməkdaşlıq çərçivəsində təcrübə proqramı davam edir.
Proqramın ikinci günündə ISEFCO Consulting qrupunun təsisçisi, eyni zamanda UNEC-in Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin müəllimi Elmir Səfərli isveçrəli tələbələrə “Azərbaycanda biznes mühiti” mövzusunda təlim keçirib.
Təlimdən sonra tələbələr UNEC-in Bloomberg Maliyyə Laboratoriyası ilə tanış olublar. Laboratoriyanın rəhbəri Səidə Xəlil onlara laboratoriyanın fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib. Tələbələr laboratoriyanın terminallarında əməliyyatların aparılması, şirkətlər haqqında məlumat toplanılması, eyni zamanda qlobal makroekonomik dəyişmələr prosesini də izləyiblər. Bundan başqa, tələbələr valyuta matrisi ilə tanış olaraq, İsveçrə frankının gələcək məzənnələrinə də baxıblar.
Günün ikinci yarısında isveçrəli tələbələr Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyində (KOBİA) infoturda olublar. KOB evinin direktoru Zaur Qasımbəyov tələbələrə KOB evində fəaliyyət göstərən dövlət qurumları haqqında ətraflı məlumat verərək, onlarla maraqlı diskussiyalar aparıb. İsveçrəli tələbələrə kiçik və orta biznes sahibkarlarının öz bizneslərini qurmaq üçün hansı mərhələlərdən keçməli olduqları ətraflı izah edib.

The internship program organized by UNEC for Swiss students continues
The internship program of 12 students of HES-SO Higher School of Management of Switzerland continues in cooperation with UNEC.
On the second day of the program, Elmir Safarli, the founder of the ISEFCO Consulting group and also a teacher of the International Master’s and Doctoral Center of UNEC, gave training to Swiss students on the topic of “Business environment in Azerbaijan”.
After the training, the students got acquainted with UNEC’s Bloomberg Finance Laboratory. The head of the laboratory, Saida Khalil, gave them detailed information about the activity of the laboratory. Students observed the process of conducting operations at the laboratory’s terminals, collecting information about companies, and at the same time global macroeconomic changes. In addition, the students familiarized themselves with the currency matrix and looked at the future exchange rates of the Swiss franc.
In the second half of the day, Swiss students had an info tour at the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA).
Zaur Gasimbayov, the director of the SME House, gave the students detailed information about the government institutions operating in the SME House and held interesting discussions with them. He explained in detail to the Swiss students what stages small and medium business entrepreneurs should go through to establish their own businesses.