Korn Ferry kampaniyasının Mərkəzi Avrasiya regionu üzrə rəhbəri UNEC tələbələri ilə görüşüb
Konsaltinq və insan resursları sahəsində dünyanın aparıcı şirkətlərindən olan Korn Ferry kampaniyasının Mərkəzi Avrasiya regionu üzrə rəhbəri Yaroslav Qlazunov UNEC tələbələri ilə görüşüb.
Rus İqtisad Məktəbinin tələbələri və dekan müavini ilə görüşən Yaroslav Qlazunov “Karyeranın qlobal trendləri” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Həmçinin qlobal bazarın gənc mütəxəssislərdən tələb etdiyi bilik, bacarıq və kompetensiyalar ətrafında maraqlı müzakirələr apararaq, tələbələrin suallarını cavablandırıb.
Tədbirdən sonra Yaroslav Qlazunov UNEC rektoru professor Ədalət Muradovla görüşüb. Y.Qlazunov tələbələrin müzakirələrdə fəallığını, dünyagörüşlərini, biliklərini yüksək qiymətləndirərək, bu görüşlərin davamlı olmasının əhəmiyyətini vurğulayıb.
Sonra tərəflər arasında Korn Ferry kampaniyası ilə yanaşı, digər biznes qurumlarının idarəediciləri və aparıcı mütəxəssisləri ilə görüşlərin təşkili barədə ilkin razılıq əldə edilib.

The Chairman of Korn Ferry company for the Central Eurasian region meets with UNEC students
Yaroslav Glazunov, Chairman of the Korn Ferry company, one of the world’s leading companies in the areas of consulting and human resources, for the Central Eurasian region, has met with UNEC students.
Meeting with the students and deputy dean of the Russian School of Economics, Yaroslav Glazunov delivered a speech with the presentation on “Global career trends”. He also answered students’ questions by holding interesting discussions about the knowledge, skills, and competencies required by the global market from young professionals.
After the event, Yaroslav Glazunov met with UNEC Rector Professor Adalat Muradov. Y.Glazunov appreciated the students’ activity in the discussions, their worldviews, and their knowledge, and emphasized the importance of these meetings being continuous.
Then, a preliminary agreement was reached between the parties to organize meetings with managers and leading specialists of other business organizations, in addition to the Korn Ferry company.