Korn Ferry kampaniyasının Mərkəzi Avrasiya regionu üzrə rəhbəri UNEC tələbələri ilə görüşüb
Konsaltinq və insan resursları sahəsində dünyanın aparıcı şirkətlərindən olan Korn Ferry kampaniyasının Mərkəzi Avrasiya regionu üzrə rəhbəri Yaroslav Qlazunov UNEC tələbələri ilə görüşüb.
Rus İqtisad Məktəbinin tələbələri və dekan müavini ilə görüşən Yaroslav Qlazunov “Karyeranın qlobal trendləri” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Həmçinin qlobal bazarın gənc mütəxəssislərdən tələb etdiyi bilik, bacarıq və kompetensiyalar ətrafında maraqlı müzakirələr apararaq, tələbələrin suallarını cavablandırıb.
Tədbirdən sonra Yaroslav Qlazunov UNEC rektoru professor Ədalət Muradovla görüşüb. Y.Qlazunov tələbələrin müzakirələrdə fəallığını, dünyagörüşlərini, biliklərini yüksək qiymətləndirərək, bu görüşlərin davamlı olmasının əhəmiyyətini vurğulayıb.
Sonra tərəflər arasında Korn Ferry kampaniyası ilə yanaşı, digər biznes qurumlarının idarəediciləri və aparıcı mütəxəssisləri ilə görüşlərin təşkili barədə ilkin razılıq əldə edilib.

Глава компании Korn Ferry по региону Центральной Евразии встретился со студентами UNEC
Глава компании Korn Ferry, одной из ведущих мировых компаний в области консалтинга и человеческих ресурсов по Центральной Евразии Ярослав Глазунов встретился со студентами UNEC.
При встрече со студентами Русской экономической школы и заместителем декана Ярослав Глазунов выступил с презентацией по теме «Глобальные тренды карьеры». В то же время он провел интересные беседы вокруг темы о знаниях, способностях и компетентности, требуемых от студентов глобальным рынком, ответил на вопросы студентов.
После мероприятия Ярослав Глазунов встретился с ректором UNEC профессором Адалатом Мурадовым. Высоко оценив активность, мировоззрение, знания студентов, проявленные во время беседы, Я.Глазунов подчеркнул о важности постоянного проведения таких встреч.
Затем между сторонами была достигнута предварительная договоренность об организации встреч наряду с компанией Korn Ferry также с руководителями и ведущими специалистами других бизнес организаций.