Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi ilə SABAH Qrupunun tələbələri ilə görüşən professor Avropa İttifaqinin maliyyələşdirdiyi Erasmus+ proqramı çərçivəsində UNEC-ə ikinci səfəri olduğunu bildirib: “İlk dəfə ötən tədris ilində UNEC-də olmuşam. Tələbələrin bilik səviyyəsi ilə yanaşı, özündə Azərbaycan tarixinin bir dövrünü əks etdirən bu tədris binasına da heyran olmuşdum. Ümumilikdə isə Azərbaycanı o qədər bəyəndim ki, ikinci səfərimdə Bakıya ailəmlə gəlmişəm. Bu möhtəşəmliyi onların da görməsini istəyirəm”.
C.Aqoston Macarıstanın Texnologiya və İqtisadiyyat Universitetinin layihələr üzrə eksperti olan həyat yoldaşı Qabriela Dombi (Gabriella Dombi) və iki azyaşlı övladı ilə UNEC ərazisində infoturda olub. Qonaqlara UNEC-in əsas tədris binasının yerləşdiyi tarixi məkan haqqında ətraflı məlumat verilib. UNEC-də həyata keçirilən yeniliklərdən söz açılıb. UNEC-də fəaliyyət göstərən azad kitabxana, azad internet zonası, Radio UNEC C.Aqostonun xüsusi marağına səbəb olub.
Qeyd: UNEC-lə Dunaujvaros Universiteti arasında birgə elmi təqdiqat işlərinin aparılması və beynəlxalq əməkdaşlıq məqsədilə Erasmus + müəllim mübadilə proqramı çərçivəsində müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, UNEC-in müəllimləri də mübadilə proqramı çərçivəsində Dunaujvaros Universitetində dərs deyirlər.

A Professor of the Dunaujvaros University of Hungary at UNEC
Professor who met with the students of the International School of Economics and SABAH Groups noted that it was is his second visit to UNEC within the “Erasmus+” Program financed by the European Union: “I visited UNEC the last academic year for the first time. Along with the level of students’ knowledge, I was impressed with the academic building reflecting a period of Azerbaijan history. In general, I liked Azerbaijan so much that I travelled to Baku with my family second time”.
G.Agoston made an info tour in the territory of UNEC with his wife who is the expert on Projects of the University of Technology and Economics of Hungary Gabriella Dombi and two little children. The guests were in detail provided with the information about historical venue where UNEC is situated. Innovations implemented at UNEC were spoken about. Free library that perform at UNEC, free Internet zone, Radio UNEC was of great interest by G.Agoston.
Note: A contract between UNEC and the Dunaujvaros University of Hungary was signed with the aim to conduct joint scientific research and international cooperation within the “Erasmus+” exchange Program. According to the contract, UNEC teachers also conduct classes at the Dunaujvaros University within the exchange program.