Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi ilə SABAH Qrupunun tələbələri ilə görüşən professor Avropa İttifaqinin maliyyələşdirdiyi Erasmus+ proqramı çərçivəsində UNEC-ə ikinci səfəri olduğunu bildirib: “İlk dəfə ötən tədris ilində UNEC-də olmuşam. Tələbələrin bilik səviyyəsi ilə yanaşı, özündə Azərbaycan tarixinin bir dövrünü əks etdirən bu tədris binasına da heyran olmuşdum. Ümumilikdə isə Azərbaycanı o qədər bəyəndim ki, ikinci səfərimdə Bakıya ailəmlə gəlmişəm. Bu möhtəşəmliyi onların da görməsini istəyirəm”.
C.Aqoston Macarıstanın Texnologiya və İqtisadiyyat Universitetinin layihələr üzrə eksperti olan həyat yoldaşı Qabriela Dombi (Gabriella Dombi) və iki azyaşlı övladı ilə UNEC ərazisində infoturda olub. Qonaqlara UNEC-in əsas tədris binasının yerləşdiyi tarixi məkan haqqında ətraflı məlumat verilib. UNEC-də həyata keçirilən yeniliklərdən söz açılıb. UNEC-də fəaliyyət göstərən azad kitabxana, azad internet zonası, Radio UNEC C.Aqostonun xüsusi marağına səbəb olub.
Qeyd: UNEC-lə Dunaujvaros Universiteti arasında birgə elmi təqdiqat işlərinin aparılması və beynəlxalq əməkdaşlıq məqsədilə Erasmus + müəllim mübadilə proqramı çərçivəsində müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, UNEC-in müəllimləri də mübadilə proqramı çərçivəsində Dunaujvaros Universitetində dərs deyirlər.

Профессор венгерского университета Дунауйварош в UNEC
Профессор, встретившийся со студентами Международной школы экономики и групп САБАХ, отметил о посещении UNEC во второй раз в рамках программы Erasmus+, финансируемой Европейским союзом: «В первый раз я побывал в UNEC в прошлом учебном году. Я был восхищен уровнем знаний студентов, в том числе учебным корпусом, отражающим в себе определенный период истории Азербайджана. В целом, мне так понравился Азербайджан, что во второй раз я приехал в Баку со своей семьей. Я хотел, чтоб они тоже увидели эту красоту».
Габриэлла Домби (Gabriella Dombi), жена Дж.Агостона, эксперта по проектам Венгерского технологического и экономического университета с двумя малолетними детьми побывали в инфотуре на территории UNEC. Гостям была представлена подробная информация об исторической местности, в которой расположен основной учебный корпус UNEC. Было отмечено об осуществляемых в UNEC новшествах. Свободная библиотека, функционирующая в UNEC, свободная зона интернета, Radio UNEC вызвали особый интерес у Дж. Агостона.
Приложение: В целях проведения совместного научного исследования и международного сотрудничества в рамках программы обмена преподавателями Erasmus + между UNEC и университетом Дунауйварош подписано соглашение. В соответствии с соглашением преподаватели UNEC в рамках программы обмена ведут занятия в университете Дунауйварош.