Maliyyə Nazirliyinin əməkdaşları UNEC tələbələri ilə görüşüblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və Mühasibat fakültəsinin tələbələrinin Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyinin əməkdaşları ilə görüşü keçirilib.
Fakültənin dekanı dosent Hafis Hacıyev tədbiri açaraq, Maliyyə Nazirliyinin müasir əmək bazarının tələblərinə cavab verən maliyyəçilərin hazırlanması istiqamətində universitetə göstərdiyi diqqətin əhəmiyyətini vurğulayıb. Bu görüşlərin “Maliyyə” və “Mühasibat” ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələrin peşə kompetensiyalarının formalaşmasında və karyera inkişafında önəmli rol oynadığını qeyd edib.
Sonra Maliyyə Nazirliyinin İnsan resurslarının idarə edilməsi şöbəsinin müdiri Elman Hüseynov “Maliyyə Nazirliyində gənclərin karyera inkişafı imkanları”, Ortamüddətli xərclər çərçivəsinin hazırlanması mərkəzinin direktor müavini Zaman Hüseynov “Maliyyə Nazirliyinin fəaliyyət istiqamətləri”, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin sektor müdiri Rəna Hüseynova “Maliyyə Nazirliyinin onun karyera inkişafında rolu”, İnsan resurslarının idarə edilməsi şöbəsinin sektor müdiri Aytən İsmayılova “Maliyyə Nazirliyində əməkdaşların peşəkar inkişafı” və İnsan resurslarının idarə edilməsi şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi Ləman İsmayılova “Maliyyə Nazirliyində işə qəbul prosesi” mövzularında geniş təqdimatlarla çıxış ediblər.

Сотрудники Министерства финансов встретились со студентами UNEC
Состоялась встреча студентов факультета Финансов и бухгалтерии Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) с сотрудниками Министерства финансов Азербайджанской Республики.
Декан факультета, доцент Хафис Гаджиев открыв мероприятие, подчеркнул важность внимания Министерства финансов к университету в подготовке финансистов, отвечающих требованиям современного рынка труда. Он отметил, что такие встречи играют важную роль в формировании профессиональных компетенций и развитии карьеры у студентов, обучающихся по специальности «Финансы» и «Бухгалтерия».
Затем с широкой презентацией выступили начальник отдела управления человеческими ресурсами Министерства финансов Эльман Гусейнов по теме «Возможности карьерного развития молодежи в Министерстве финансов», заместитель директора центра по подготовке среднесрочной программы расходов Заман Гусейнов «Направления деятельности Министерства финансов», руководитель сектора Департамента международного сотрудничества Рена Гусейнова «Роль Министерства финансов в развитии его карьеры»», руководитель сектора Департамента управления человеческими ресурсами Айтен Исмайлова «Профессиональное развитие сотрудников Министерства финансов» и ведущий консультант отдела управления человеческими ресурсами Ляман Исмайлова «Процесс приема на работу в Министерстве финансов».
В завершение мероприятия, которое продолжалось в форме дискуссии, были даны ответы на интересующие студентов вопросы.