Maliyyə Nazirliyinin əməkdaşları UNEC tələbələri ilə görüşüblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və Mühasibat fakültəsinin tələbələrinin Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyinin əməkdaşları ilə görüşü keçirilib.
Fakültənin dekanı dosent Hafis Hacıyev tədbiri açaraq, Maliyyə Nazirliyinin müasir əmək bazarının tələblərinə cavab verən maliyyəçilərin hazırlanması istiqamətində universitetə göstərdiyi diqqətin əhəmiyyətini vurğulayıb. Bu görüşlərin “Maliyyə” və “Mühasibat” ixtisasları üzrə təhsil alan tələbələrin peşə kompetensiyalarının formalaşmasında və karyera inkişafında önəmli rol oynadığını qeyd edib.
Sonra Maliyyə Nazirliyinin İnsan resurslarının idarə edilməsi şöbəsinin müdiri Elman Hüseynov “Maliyyə Nazirliyində gənclərin karyera inkişafı imkanları”, Ortamüddətli xərclər çərçivəsinin hazırlanması mərkəzinin direktor müavini Zaman Hüseynov “Maliyyə Nazirliyinin fəaliyyət istiqamətləri”, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin sektor müdiri Rəna Hüseynova “Maliyyə Nazirliyinin onun karyera inkişafında rolu”, İnsan resurslarının idarə edilməsi şöbəsinin sektor müdiri Aytən İsmayılova “Maliyyə Nazirliyində əməkdaşların peşəkar inkişafı” və İnsan resurslarının idarə edilməsi şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi Ləman İsmayılova “Maliyyə Nazirliyində işə qəbul prosesi” mövzularında geniş təqdimatlarla çıxış ediblər.

The staff of the Ministry of Finance meet with UNEC students
Students of the Finance and Accounting Faculty of the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) have met with the staff of the Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan.
The dean of the faculty, Associate Professor Hafis Hajiyev, opened the event and emphasized the importance of the Ministry of Finance’s attention to the university in preparing financiers who meet the requirements of the modern labor market. He noted that these meetings play an important role in the formation of professional competencies and career development of students studying “Finance” and “Accounting”.​​​​​​​
Then Elman Huseynov, head of the Human Resources Management Department of the Ministry of Finance made extensive reports on «Opportunities for the career development of young people in the Ministry of Finance”, Zaman Huseynov, deputy director of the Center for the Preparation of the medium-term expenditure framework, “Activity directions of the Ministry of Finance”, Rena Huseynova, sector manager of the international cooperation department, “The role of the Ministry of Finance in her career development”, Ayten Ismayilova, sector manager of the Human resources management department, “Professional development of employees in the Ministry of Finance” and Leman Ismayilova, leading consultant of the Human resources management department, on the topics “Hiring process in the Ministry of Finance”.
At the end of the event, which continued in the form of a discussion, the students’ questions were answered.​​​​​​​