Maliyyə və mühasibat fakültəsinin kollektivi UNEC şəhidi Süleyman Qarayevin məzarını ziyarət edib
Vətən müharibəsində şəhidlik zirvəsinə ucalan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və mühasibat fakültəsinin 2016-cı il məzunu Süleyman Əlbağış oğlu Qarayevin iyul ayının 3-də doğum günü idi. Yaşasaydı 29 yaşı olacaqdı.
UNEC-in Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı dosent Hafis Hacıyev və universitetin məzunları şəhidin ailə üzvləri ilə birlikdə Sabirabad rayonunun Qalaqayın kəndində Süleyman Qarayevin məzarı ziyarət ediblər. Ziyarətçilər şəhidin xatirəsini ehtiramla yad edərək, məzarı üzərinə gül dəstələri düzüblər.
Şəhidin anım günündə fakültə dekanı dosent Hafis Hacıyev və şəhidin atası Əlbağış Qarayev onunla bağlı xatirələrini bölüşüblər.
Süleyman Qarayev 7 oktyabr 2020-ci il tarixində Ağdam rayonunun azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə şəhidlik zirvəsinə ucalıb. Ölümündən sonra 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif edilib.

Коллектив факультета Финансов и бухгалтерии посетил могилу шехида UNEC Сулеймана Гараева
У выпускника 2016 года факультета Финансов и бухгалтерии Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Сулеймана Албагиша оглы Гараева, который возвысился до вершины шехидства в Отечественной войне, 3 июля был день рождения. Если бы он жил, ему было бы 29 лет.
Декан факультета Финансов и бухгалтерии UNEC доцент Хафис Гаджиев и выпускники университета вместе с членами семьи шехида посетили могилу Сулеймана Гараева в селе Галагаин Сабирабадского района. Посетители с уважением почтили память шехида и возложили цветы к его могиле.
В день почтения памяти шехида декан факультета доцент Хафис Гаджиев и отец шехида Албагиш Гараев поделились своими воспоминаниями о нем.
Сулейман Гараев возвысился до вершины шехидства в боях за свободу Агдамского района 7 октября 2020 года. После его смерти он был награжден орденом «За заслуги перед Отечеством» 3-й степени.