Maliyyə və mühasibat fakültəsinin kollektivi UNEC şəhidi Süleyman Qarayevin məzarını ziyarət edib
Vətən müharibəsində şəhidlik zirvəsinə ucalan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Maliyyə və mühasibat fakültəsinin 2016-cı il məzunu Süleyman Əlbağış oğlu Qarayevin iyul ayının 3-də doğum günü idi. Yaşasaydı 29 yaşı olacaqdı.
UNEC-in Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı dosent Hafis Hacıyev və universitetin məzunları şəhidin ailə üzvləri ilə birlikdə Sabirabad rayonunun Qalaqayın kəndində Süleyman Qarayevin məzarı ziyarət ediblər. Ziyarətçilər şəhidin xatirəsini ehtiramla yad edərək, məzarı üzərinə gül dəstələri düzüblər.
Şəhidin anım günündə fakültə dekanı dosent Hafis Hacıyev və şəhidin atası Əlbağış Qarayev onunla bağlı xatirələrini bölüşüblər.
Süleyman Qarayev 7 oktyabr 2020-ci il tarixində Ağdam rayonunun azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə şəhidlik zirvəsinə ucalıb. Ölümündən sonra 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif edilib.

The staff of the Faculty of Finance and Accounting visit the grave of UNEC martyr Suleyman Garayev
July 3 was the birthday of Süleyman Albagish oglu Garayev, a 2016 graduate of the Finance and Accounting Faculty of the Azerbaijan State University of Economics (UNEC), who was martyred in the Patriotic War. If he had lived, he would have been 29 years old.
Associate Professor Hafis Hajiyev, Dean of the Finance and Accounting Faculty of UNEC, and university graduates visited Suleyman Garayev’s grave in the village of Galagayin, Sabirabad district, together with the martyr’s family members. The visitors honoured the memory of the martyr and laid flowers on his grave.
On the martyr’s memorial day, faculty dean associate professor Hafis Hajiyev and the martyr’s father Albagish Garayev shared their memories about him.
On October 7, 2020, Suleyman Garayev rose to the peak of martyrdom in the battles for the freedom of Agdam region. After his death, he was awarded the 3rd degree “For Service to the Fatherland” Order.