4 saat davam edən proqram çərçivəsində McKinsey məsləhətçiləri (consultant) ISE tələbələrinə MBA, magistr proqramları, karyera seçimləri, iş müsahibəsinə hazırlıq mövzularında mentorluq ediblər. “Birə-bir mentorluq” formatında təşkil olunan görüşdə hər tələbəyə 30 dəqiqə vaxt müəyyən edilərək, şirkətin məsləhətçiləri tərəfindən onları maraqlandıran suallar ətrafında müzakirələr aparılıb və tövsiyələr verilib.
Qeyd edək ki, McKinsey & Company tərəfindən ISE tələbələri üçün mentorluq proqramı 2022-ci ildən etibarən mütəmadi olaraq keçirilir.

Компания «McKinsey&Company» в очередной раз провела программу менторства для студентов UNEC
По инициативе компании Mckinsey & Company и при организационной поддержке Международной школы экономики (ISE) UNEC для студентов факультета организована программа менторства.
В рамках 4-часовой программы консультанты (consultant) компании McKinsey обучали студентов ISE по вопросам MBA, магистерских программ, выбора карьеры и подготовки к деловым собеседованиям. На встрече, организованной в формате «Менторство один на один», каждому студенту было определено 30 минут времени, консультанты компании провели дискуссии по интересующим их вопросам и дали рекомендации.
Стоит отметить, что программа менторства для студентов ISE проводится компанией McKinsey & Company регулярно с 2022 года.