Mədəniyyət Nazirliyinin əməkdaşları UNEC-in rəqəmsal kitabxana təcrübəsi ilə tanış olub
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin Kitab sənayesi şöbəsinin müdiri Akif Marifli və Nəşriyyatlarla iş sektorunun müdiri Xəyal Məmmədov təcrübə mübadiləsi məqsədilə UNEC-də qonaq olublar.
Səfər çərçivəsində UNEC-in Elm və innovasiya məsələləri üzrə prorektoru Fariz Əhmədovla görüş zamanı Mədəniyyət Nazirliyi ilə UNEC arasında faydalı əməkdaşlığın genişləndirilməsi və bu konteksdə yeni istiqamətlərin müəyyənləşdirilməsi ətrafında qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb. Xüsusilə, Qarabağ və Şərqi Zəngəzurun investisiya potensialının və milli-mənəvi dəyərlərin beynəlxalq arenada təbliğinə xidmət edən aktual nəşrlərin birgə hazırlanması məqsədilə qarşılıqlı layihələrin icrasına dair ilkin razılıq əldə edilib. Sonra qonaqlar nazirliyin nəşr etdiyi bir neçə nəfis tərtibatlı kitabları UNEC-ə hədiyyə ediblər.
UNEC kitabxanaları ilə tanışlıq zamanı Kitabxana-İnformasiya Mərkəzinin direktoru, tar.ü.f.d. Adilə Abdullayeva UNEC-də istifadə olunan avtomatlaşdırılmış kitabxana-informasiya sistemləri, elektron resurslar, tətbiq olunan innovativ iş metodları və prinsipləri, onlayn xidmətlər, yeni layihələr haqqında qonaqlara ətraflı məlumat verib. Eyni zamanda, yeni kitabların alınması və bir sıra nəşrlərin mübadiləsi ətrafında müzakirələr də aparılıb.

The staff  of the Ministry of Culture got acquainted with the digital library experience of UNEC
Akif Marifli, the head of the book industry department of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, and Khayal Mammadov, the head of the publishing sector, visited UNEC for the purpose of exchanging experience.
Within the framework of the visit, during the meeting with Fariz Ahmadov, vice-rector for science and innovation issues of UNEC, there was a mutual exchange of views on expanding the beneficial cooperation between the Ministry of Culture and UNEC and defining new directions in this context. In particular, a preliminary agreement was reached on the implementation of mutual projects for the purpose of joint preparation of current publications that serve to promote the investment potential of Karabakh and Eastern Zangezur and national and moral values ​​in the international arena. Then the guests presented UNEC with several exquisitely designed books published by the ministry.
During the acquaintance with UNEC libraries, the director of the Library-Information Center, PhD in History   Adila Abdullayeva gave detailed information to the guests about the automated library-information systems used in UNEC, electronic resources, applied innovative work methods and principles, online services, new projects. At the same time, discussions were held on the purchase of new books and the exchange of a number of publications.