Fevralın 27-də Azərbaycan Respublikası Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Məlumat Hesablama Mərkəzinin şöbə müdiri İlqar Abdullayev və baş mütəxəssisi Nadir Rəsulov, Azərbaycan İnternet Forumunun prezidenti Osman Gündüz Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) görüş keçirib.
Çıxış edən qonaqlar tələbələrə “Elektron hökumət” portalı haqqında məlumat veriblər. Bildirilib ki, “Elektron hökumət” portalı vətəndaşların gündəlik sosial problemlərinin aradan qaldırılmasında əhəmiyyətli rol oynayır, bu da sağlam sosial mühitin formalaşmasına xeyli təsir göstərir. Qeyd olunub ki, portalın xidmətlərindən istifadə etməklə əlavə vaxt və vəsait itkisinin qarşısı alınır.
Tədbirdə tələbələrin çoxsaylı sualları cavablandırılıb, təklifləri dinlənilib. Sonda aktiv iştirak edən tələbələrə hədiyyələr təqdim olunub.

Employees of the Data Processing Center visited ASUE
Head of the Data Processing Center of the Ministry of Communication and Higher Technologies of the Republic of Azerbaijan Ilgar Abdullayev and the expert Nadir Rasulov and the President of Azerbaijan Internet Forum Osman Gunduz visited ASUE on February 27.
Guests informed the students about the portal “Electronic Government”. The “electronic government” was noted to have significant importance in eliminating citizens’ daily social problem, so that affects to the formation of healthy social environment. It was also noted that in addition to using of the services of the portal the loss of time and money is prevented.
Numerous questions by the students were responded and suggestions were also heard during the event. Then the active participants were presented gifts.