Fevralın 27-də Azərbaycan Respublikası Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Məlumat Hesablama Mərkəzinin şöbə müdiri İlqar Abdullayev və baş mütəxəssisi Nadir Rəsulov, Azərbaycan İnternet Forumunun prezidenti Osman Gündüz Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (ADİU) görüş keçirib.
Çıxış edən qonaqlar tələbələrə “Elektron hökumət” portalı haqqında məlumat veriblər. Bildirilib ki, “Elektron hökumət” portalı vətəndaşların gündəlik sosial problemlərinin aradan qaldırılmasında əhəmiyyətli rol oynayır, bu da sağlam sosial mühitin formalaşmasına xeyli təsir göstərir. Qeyd olunub ki, portalın xidmətlərindən istifadə etməklə əlavə vaxt və vəsait itkisinin qarşısı alınır.
Tədbirdə tələbələrin çoxsaylı sualları cavablandırılıb, təklifləri dinlənilib. Sonda aktiv iştirak edən tələbələrə hədiyyələr təqdim olunub.

Сотрудники Информационно-вычислительного центра в АГЭУ
27 февраля заведующий отделом Информационно-вычислительного центра Министерства связи и высоких технологий Азербайджанской Республики Ильгар Абдуллаев и главный специалист министерства Надир Расулов, президент Азербайджанского интернет-форума Осман Гюндуз провели встречу в АГЭУ.
Выступившие гости рассказали студентам  о портале «Электронное правительство». Было отмечено, что портал  «Электронное правительство» играет значимую роль в устранении ежедневных социальных проблем граждан, а это очень влияет на формирование здорового социального климата. Было заявлено о том, что пользование услугами портала предотвращает потери дополнительного времени и средств.
На мероприятии были даны ответы на многочисленные вопросы студентов, выслушаны предложения. В завершение студентам, активно участвующим на мероприятии были вручены подарки.