menec_sabina_fotoEldarova Səbinə Hüseyn qızı
2000-2004 – Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasında “Mühəndis iqtisadiyyatı, beynəlxalq əlaqələr və menecment” fakultəsinin “Neft emalı və neft kimya sənayesinin marketinqi” ixtisası üzrə ali təhsil almış və fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2004-2006 –  “Odlar Yurdu” Universitetinin MBA proqramı üzrə “Ümumi menec-ment” ixtisası üzrə magistratura bölməsində təhsil almış və fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2011 – Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası akademik Y.H.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun dissertantıdır.
2005 – 2007 – Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası akademik Y.H.Məmmədəliyev adına  Neft-Kimya  Prosesləri  İnstitutunda  iqtisadçı işləyib.

Эльдарова Сабина Гусейн кызы
В 2000-2004 годах училась на факультете «Инженерная экономика, международные отношения и менеджмент» Азербайджанской государственной нефтяной академии по специальности «Обработка нефти и маркетинг нефтехимической промышленности», который окончила с дипломом отличия.
В 2004-2006  годах обучалась в магистратуре по специальности «Общий менеджмент» по программе МБА университета “Одлар Юрду”.
С 2011 года диссертантка  Института  нефтехимических процессов им. Академика Ю.Г.Мамедалиева Азербайджанской национальной академии наук.
В 2005 – 2007 годах работала на должности экономиста в Институте нефтехимических процессов им.Академика Ю.Г.Мамедалиева Азербайджанской национальной академии наук.