Müəllimlər bu gündən elmi-pedaqoji fəaliyyətinin nəticələrini differensial əmək haqqi sisteminə daxil edə bilər
Differensial Əmək Haqqı Sisteminin proqram təminatında aparılan təkmilləşmələr artıq tamamlanıb. Bu gündən etibarən, professor-müəllim heyəti cari tədris ili üzrə elmi-pedaqoji faəliyyətinin nəticələrini elektron qaydada “şəxsi kabinet”lərindən sistemə daxil edə bilərlər. UNEC tələbələrinin də “şəxsi kabinet”lərindən “Müəllim Məmnunluq Anket”lərini dolduraraq, öz müəllimlərindən nə qədər məmnun olduqlarını ifadə etmək imkanları var. Komissiyanın sədr müavini, dos. Elşən Bağırzadə bildirib ki, sistem tam işlək vəziyyətdədir və müəllimlər, eyni zamanda  tələbələr nəzərdə tutulan müvafiq məlumatları öz “şəxsi kabinet”lərindən sistemə daxil edə bilərlər.
UNEC-in professor-müəllim heyətindən xahiş olunur ki, elmi-pedaqoji fəaliyytlərinin nəticələrini sistemə daxil etmədən öncə “şəxsi kabinet”lərində onlara təqdim olunan müvafiq “Qaydalar”la bir daha tanış olsunlar və cari tədris ili üzrə tətbiq edilən yenilikləri nəzərə alsınlar.

С сегодняшнего дня преподаватели могут включить результаты своей научно-педагогической деятельности в систему дифференциальной заработной платы
Завершилось усовершенствование, проведенное в программном обеспечении системы Дифференциальной заработной платы. С сегодняшнего дня профессорско-преподавательский состав результаты своей научно-педагогической деятельности по текущему году из «личного кабинета» могут в электронной форме включить в систему. Студенты UNEC, заполнив  «Анкету удовлетворенности студента» из «личного кабинета», имеют возможность выразить насколько они довольны преподавателем. Заместитель председателя комиссии, доц. Эльшан Багирзаде отметил, что система находится в рабочем состоянии и преподаватели, в то же время студенты могут из «личного кабинета» включить соответствующую информацию в систему.
Просьба к профессорско-преподавательскому составу UNEC, прежде чем включать результаты научно-педагогической деятельности в систему, ознакомиться с соответствующими «Правилами», представленными в  «личном кабинете», и принять во внимание новшества, применяемые в текущем учебном году.