Müəllimlər bu gündən elmi-pedaqoji fəaliyyətinin nəticələrini differensial əmək haqqi sisteminə daxil edə bilər
Differensial Əmək Haqqı Sisteminin proqram təminatında aparılan təkmilləşmələr artıq tamamlanıb. Bu gündən etibarən, professor-müəllim heyəti cari tədris ili üzrə elmi-pedaqoji faəliyyətinin nəticələrini elektron qaydada “şəxsi kabinet”lərindən sistemə daxil edə bilərlər. UNEC tələbələrinin də “şəxsi kabinet”lərindən “Müəllim Məmnunluq Anket”lərini dolduraraq, öz müəllimlərindən nə qədər məmnun olduqlarını ifadə etmək imkanları var. Komissiyanın sədr müavini, dos. Elşən Bağırzadə bildirib ki, sistem tam işlək vəziyyətdədir və müəllimlər, eyni zamanda  tələbələr nəzərdə tutulan müvafiq məlumatları öz “şəxsi kabinet”lərindən sistemə daxil edə bilərlər.
UNEC-in professor-müəllim heyətindən xahiş olunur ki, elmi-pedaqoji fəaliyytlərinin nəticələrini sistemə daxil etmədən öncə “şəxsi kabinet”lərində onlara təqdim olunan müvafiq “Qaydalar”la bir daha tanış olsunlar və cari tədris ili üzrə tətbiq edilən yenilikləri nəzərə alsınlar.

Teachers will be able to enter the results of scientific pedagogical performances into the system of Differential Salary System
Improvements held in the Differential Salary System’s software have been completed. From today the academic staff will be able to enter the results of scientific and pedagogical performances on the current year into the system via their “personal cabinets”. UNEC students will also have a chance of expressing their satisfaction of their teaching staff from their “personal cabinet” by filling in the “Teacher Satisfaction Survey”. Deputy Chairman of the Commission, Assist.Prof. Elshan Baghirzade noted that the system is fully operational and it is available for the teachers and students to enter the appropriate data into the system.
UNEC’s academic staff is required to get acquainted with the “Guidelines” introduced to them in their “personal cabinets” before installing the results of scientific and pedagogical performances and take into consideration the novelties applied on the current academic year.