Olimpiada qalibləri UNEC-in xüsusi təqaüdünü qazanacaq
Yeni tədris ilindən UNEC-i seçən Beynəlxalq olimpiada və Respublika fənn olimpiadaları qalibləri bir semestr ərzində 100 AZN məbləğində universitetin xüsusi təqaüdünü əldə edəcəklər.
Olimpiada qalibləri ilə yanaşı, qəbul imtahanlarında 600-dən yüksək bal toplayaraq UNEC-də təhsil alan birinci kurs tələbələri də xüsusi təqaüdə layiq görülürlər. Bundan başqa, UNEC-də hər kurs üzrə ən çox bal toplayan 15 tələbəyə 100 AZN məbləğində “ikinci əlaçı təqaüdü” verilir.
Qeyd. “Təhsil haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda edilən dəyişikliklərə əsasən, Beynəlxalq olimpiada qalibləri istənilən ixtisas, Respublika fənn olimpiadaları qalibləri isə qalib olduqları fənlərə uyğun ixtisaslar üzrə ali təhsil müəssisələrinə müsabiqədənkənar qəbul ediləcək.

Winners of the Olympiad will receive a special UNEC scholarship
The winners of the International Olympiad and the Republican Subject Olympiads, which will choose UNEC in the new academic term, will receive a special scholarship of   100 AZN for a term.
Along with the Olympiad winners, first-year students at UNEC are also awarded a special scholarship by getting  more than 600 scores at their entrance exams. In addition, 15 students who get the most scores   on each year are given a “second excellent student   scholarship” worth 100 AZN.
Note. According to the changes made in the Law of the Republic of Azerbaijan “On Education”, winners of the International Olympiad will be eligible for any specialties, but winners of the Republican Subject Olympiads will be admitted hors concours to the higher educational institutions specializing in the subjects that they win.