Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının beynəlxalq elmi müsabiqəsində qalib olan yeganə azərbaycanlı
31 MAY 2018 | VIEWS:
Mirmehdi-AhmadzadehUNEC-in I kurs tələbəsi Mirmehdi Əhmədzadə Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (QDİƏT) keçirdiyi beynəlxalq elmi müsabiqənin qalibi olub.
Elmi müsabiqə “QDİƏT regionunda parlamentlərarası əməkdaşlığın 25 illiyi: Baxışlar və gələcək perspektivlər” mövzusunda olub. UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində (ISE) mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə təhsil alan M.Əhmədzadə elmi müsabiqənin qalibi olan ilk azərbaycanlıdır. O, müsabiqədə “QDİƏT regionunda parlamentlərarası əməkdaşlığın 25 illiyi: Azərbaycandan baxış” mövzusunda elmi məqalə ilə iştirak edib. UNEC-in tələbəsi tədqiqatında ölkədə həyata keçirilən genişmiqyaslı islahatlara xüsusi yer verərək Azərbaycan ilə QDİƏT arasında əməkdaşlığın təhlilini aparıb. M.Əhmədzadə əməkdaşlığın genişləndirilməsi səbəbləri ilə yanaşı, gələcəkdə yeni tərəfdaşlıq modelini də təqdim edib. Müəllif məqalədə region ölkələr arasında əməkdaşlığa əngəl olan faktorları, o cümlədən münaqişələri təhlil edərək regional problemlərin həlli ilə bağlı fikirlərini bölüşüb.
UNEC-in tələbəsinin tədqiqatı beynəlxalq qiymətləndirmə şurasının yüksək dəyərləndirməsi ilə qalib olub. M.Əhmədzadə Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının dəvəti ilə Albaniyanın paytaxtı Tiranada təşkil ediləcək mükafatlandırma mərasimində iştirak edəcək.

The only azerbaijani who won the International Scientific Contest of the Organization of the Black Sea Economic Coopertaion
31 MAY 2018 | VIEWS:
Mirmehdi-Ahmadzadeh
Mirmehdi Ahmadzadeh, the I-st year student of UNEC, was the winner of the International Scientific Contest held by the Organization of the Black Sea Economic Coopertaion (BSEC).
The scientific contest was on the topic the “25th Anniversary of Interparliamentary Coopertaion in the BSEC region: Views and Future Perspectives”. M.Ahmadzadeh, getting the education on the speciality of accounting and audit of the International School of Economics at UNEC is the first azerbaijani who won the scientific competition. He participated in the competition with the scietific article on the topic the “25th Anniversary of Interparliamentary Coopertaion in the BSEC region:the views from Azerbaijan”. The UNEC student analyzed the coopertaion between Azerbaijan and BSEC, paying the special attention to the large-scale reforms implemented in the country. Along with the reasons for expanding the cooperation, M.Ahmadzadeh presented the new partnership model for future, as well. The author analyzed the factors that hinder the cooperation among the countries in the region, including the conflics and shared his views on the regional problems.
The research work of the UNEC student was winner according to the the high assessment of the International Assessment Council. M.Ahmadzadeh will participate in the awarding ceremony to be held in the capital of Albania, in the city Tirana, at the invitation of the Organization of the Black Sea Economic Coopertaion.