UNEC tələbələrinin təşəbbüsləri dəyərləndirilib
Oktyabrın 6-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) rektoru, professor Ədalət Muradov yeni tədris ilində tələbələrlə ilk qəbulunu keçirib. Görüş zamanı tələbələrin fikirləri dinlənilib, təşəbbüsləri müzakirə edilib.
Tələbə-rektor Cavanşir Əsədov, “İqtisadçı Gənclər Akademiyası”nın sədri Hidayət Kərimov və “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İB-nin sədri Səməd Rzazadə birgə layihələrini rektora təqdim ediblər. Təkliflər arasında universitetdaxili intellektual yarışların təşkili və ” UNEC 1-ci Tələbə İdman Oyunları”nın keçirilməsi daha çox marağa səbəb olub. Tələbə təşkilatlarının rəhbərlərinin təşəbbüsləri rektor tərəfindən müsbət qarşılanıb və icrası üçün müvafiq tapşırıqlar verilib. UNEC-in 4-cü kurs tələbəsi Nadir Xəlilovun “Yaşıl İqtisad” layihəsi də dəyərləndirilərək, təkmilləşdirilməsi istiqamətində tövsiyələr verilib.
Rektor bildirib ki, universitet həyatının intellektual və səmərəli təşkili üçün tələbələrə bundan sonra da hər bir dəstək veriləcək.

Новая инициатива студентов UNEC оценена ректором
6-го октября ректор Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) профессор Адалят Мурадов провел свой первый, в новом учебном году, прием студентов. Во время встречи были выслушаны изложенные идеи студентов, и дана оценка их инициативам.
Студент-ректор Джаваншир Асадов, председатель Академии молодых экономистов Гидаят Керимов и председатель Общественного объединения «Поддержка студентам-экономистам» Самед Рзазаде представили новые проекты. Инициацивы руководителей студенческих организаций были положительно восприняты ректором, и он дал соответствующие распоряжения по их реализации. Ректор Адалят Мурадов отметил, что студентам будет оказана всяческая поддержка для интеллектуальной и эффективной организации университетской жизни. Среди представленных проектов большое внимание привлекли к себе инициативы в, связи с организацией внутриуниверситетских интеллектуальных соревнований и проведением  Первых студенческих спортивных игр UNEC. Ректор дал соответствующие указания для подготовки предложений по организованному осуществлению этих двух проектов.
Проект студента 4-го курса UNEC Надира Халилова «Зеленая экономика» также положительно была принята, и были даны рекомендации по его усовершенствованию.