QS reytinq agentliyinin Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə bağlı reytinq nəticələri Təhsil TV-nin “Təməl” verilişində müzakirə edilib.
Verilişdə UNEC-in rektoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Ədalət Muradov və Qafqaz Universitetinin rektoru, professor Əhməd Sanic iştirak edib.
Tarixdə ilk dəfə olaraq UNEC-in QS reytinq sistemində yer tutduğunu qeyd edən rektor Ə.Muradov universitetdə həyata keçirilən islahatlardan, dəyişikliklərdən və onların nəticələrindən danışıb. Rektor UNEC-də təhsilin keyfiyyətinin daha da artırılması ilə bağlı görülən və görüləcək işləri qeyd edərək, mütəxəssis hazırlığı ilə bağlı universitetin mövqeyini bildirib. Startap layihələri də verilişin əsas müzakirə mövzusu olub.

Результаты рейтинга в связи UNEC, обнародованные агентством QS, обсуждены на телеканале Təhsil TV
Результаты агентства по рейтингу QS в связи с Азербайджанским государственным экономическим университетом (UNEC) обсуждены на передаче “Təməl” телеканала Təhsil TV.
В передаче приняли участие ректор UNEC, доктор экономических наук, профессор Адалат Мурадов и ректор университета Кавказа Ахмед Санидж.
Выступивший ректор А.Мурадов отметив о том, что впервые в истории QS рейтинговой системы UNEC занял место, рассказал об осуществляемых в университете реформах, изменениях и их результатах. Ректор подчеркнув о проделанных и предстоящих в UNEC работах в связи повышением качества образования, отметил о позиции университета в подготовке специалистов. Проекты стартапа также явились основной темой обсуждения.