QS reytinq agentliyinin Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə bağlı reytinq nəticələri Təhsil TV-nin “Təməl” verilişində müzakirə edilib.
Verilişdə UNEC-in rektoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Ədalət Muradov və Qafqaz Universitetinin rektoru, professor Əhməd Sanic iştirak edib.
Tarixdə ilk dəfə olaraq UNEC-in QS reytinq sistemində yer tutduğunu qeyd edən rektor Ə.Muradov universitetdə həyata keçirilən islahatlardan, dəyişikliklərdən və onların nəticələrindən danışıb. Rektor UNEC-də təhsilin keyfiyyətinin daha da artırılması ilə bağlı görülən və görüləcək işləri qeyd edərək, mütəxəssis hazırlığı ilə bağlı universitetin mövqeyini bildirib. Startap layihələri də verilişin əsas müzakirə mövzusu olub.

QS Agency’s report related with UNEC was discussed on Tehsil TV (Education TV)
QS Agency’s ranking results for Azerbaijan State University of Economics (UNEC) was discussed in the program “Temel” (Foundation) of Tehsil TV.
UNEC Rector, Dr of Economy, Professor Adalat Muradov and Rector of the University of Caucasus, Professor “Ahmed Sanij participated in the program.
Speaking about the reforms, changes implemented at the University and their results, A. Muradov noted that UNEC is listed in QS Ranking for the first time in the history of university. Rector pointed the work done and to be done at UNEC related with increasing the quality of education furthermore and revealed the position of the university on personnel training. The start-up projects also became the main issue discussed in the program.