QS Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin nümayəndə heyəti UNEC-də olub
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttarova və QS Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin baş vitse-prezidenti Ben Sovterin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
Rektor Ədalət Muradov UNEC-in beynəlxalq reytinqlərdə mövqeyinin yüksəldilməsinin universitetin əsas strateji hədəflərindən biri olduğunu diqqətə çatdıraraq, bu istiqamətdə  həyata keçirilən yeniliklərdən və əldə olunan uğurlardan söz açıb.
QS Reytinq Agentliyinin baş vitse-prezidenti Ben Sovterin universitetlərin mövqelərinin reytinqində yüksəlməsi istiqamətində diqqət edilməli olan məqamlar və əsas meyarlar barədə məlumat verib. Reytinqdə, əsasən, akademik nüfuzun, işəgötürənlərin reputasiyasının, beynəlxalq əməkdaşlığın, elmi fəaliyyətin və s. faktorların yer aldığını diqqətə çatdırıb.
Sonra QS reytinqinin əsas meyarları və metodologiyaları ilə bağlı müzakirələr aparılıb. Universitetlər haqqında məlumatların və hesabatların əlçatan olmasının vacibliyi vurğulanıb.
Müzakirələrdən sonra rektor Ədalət Muradov və baş vitse-prezident Ben Sovterin arasında UNEC-in Future17 Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri (SDG) proqramına qoşulmasına dair müqavilə imzalanıb.
QS nümayəndə heyəti UNEC-in Bloomberq Maliyyə laboratoriyası, imtahan və oxu zalları, Ekstern Mərkəzi ilə də tanış olub.

The Delegation of QS World University Rankings Visits UNEC
A delegation led by Ulkar Sattarova, Director of the State Agency for Science and Higher Education, and Ben Sowter, Senior Vice President of QS World University Rankings, visited the Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Rector Adalat Muradov emphasized that enhancing UNEC’s position in international rankings is one of the university’s key strategic goals. He highlighted recent innovations and achievements in this regard.
Ben Sowter provided insights into the critical factors and criteria that universities should focus on to improve their ranking positions. He noted that academic reputation, employer reputation, international collaboration, and scientific activity are among the primary factors considered in the rankings.
Subsequent discussions centered on the main criteria and methodologies of the QS rankings, underlining the importance of ensuring access to university data and reports.
Following the discussions, Rector Adalat Muradov and Ben Sowter signed an agreement for UNEC to join the  Future17 Sustainable Development Goals (SDG) Program.
The QS delegation also visited UNEC’s Bloomberg Financial Laboratory, examination and reading halls, and the External Center.