QS Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin nümayəndə heyəti UNEC-də olub
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttarova və QS Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin baş vitse-prezidenti Ben Sovterin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNEC-də olub.
Rektor Ədalət Muradov UNEC-in beynəlxalq reytinqlərdə mövqeyinin yüksəldilməsinin universitetin əsas strateji hədəflərindən biri olduğunu diqqətə çatdıraraq, bu istiqamətdə  həyata keçirilən yeniliklərdən və əldə olunan uğurlardan söz açıb.
QS Reytinq Agentliyinin baş vitse-prezidenti Ben Sovterin universitetlərin mövqelərinin reytinqində yüksəlməsi istiqamətində diqqət edilməli olan məqamlar və əsas meyarlar barədə məlumat verib. Reytinqdə, əsasən, akademik nüfuzun, işəgötürənlərin reputasiyasının, beynəlxalq əməkdaşlığın, elmi fəaliyyətin və s. faktorların yer aldığını diqqətə çatdırıb.
Sonra QS reytinqinin əsas meyarları və metodologiyaları ilə bağlı müzakirələr aparılıb. Universitetlər haqqında məlumatların və hesabatların əlçatan olmasının vacibliyi vurğulanıb.
Müzakirələrdən sonra rektor Ədalət Muradov və baş vitse-prezident Ben Sovterin arasında UNEC-in Future17 Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri (SDG) proqramına qoşulmasına dair müqavilə imzalanıb.
QS nümayəndə heyəti UNEC-in Bloomberq Maliyyə laboratoriyası, imtahan və oxu zalları, Ekstern Mərkəzi ilə də tanış olub.

Делегация Международного рейтингового агентства QS посетила UNEC
Делегация во главе с директором Государственного агентства по науке и высшему образованию Улькар Саттаровой и старшим вице-президентом международного рейтингового агентства QS Беном Совтером побывала в UNEC.
Ректор Адалат Мурадов довел до внимания, что повышение позиций UNEC в международных рейтингах является одной из главных стратегических целей университета, и рассказал о реализованных в этом направлении новшествах и достигнутых успехах.
Старший вице-президент рейтингового агентства QS Бен Совтер рассказал о пунктах и основных критериях, на которые следует обратить внимание, чтобы повысить позиции университетов в рейтинге. Согласно рейтингу, факторами являются: академическая репутация, репутация работодателей, международное сотрудничество, научная деятельность и т.д.
Затем были обсуждены основные критерии и методики рейтинга QS. Была подчеркнута важность обеспечения доступности информации и отчетов об университетах.
После обсуждений между ректором Адалатом Мурадовым и старшим вице-президентом Беном Совтером было подписано соглашение об участии UNEC в программе «Цели устойчивого развития (SDG) Future17».
Затем делегация QS ознакомилась с финансовой лабораторией Bloomberg, экзаменационным и читальным залами, Центром Ekstern UNEC.