Sorbon Universitetinin professoru UNEC müəllimlərinə təlim keçir
Fevralın 1-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) professor-müəllim heyəti üçün “Universitet Sistemində İnteraktiv Təhsil” mövzusunda təlimə start verilib. Təlim Paris Sorbon Universiteti – Abu Dabi professoru Florent Pratlong tərəfindən aparılır. UNEC-in Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində təşkil olunan təlimdə universitetin 100 müəllimi iştirak edir.
UNEC müəllimlərinin müasir tədris bacarıqlarını inkişaf etdirmək məqsədilə təşkil edilən təlimdə dərslərə hazırlıq metodikası, interaktiv tədrisin təşkili, tədrisdə İKT-dən istifadə imkanları və s. kimi mövzular keçiriləcək.
Müəllimlər təlim zamanı tədrisin təşkilinin müasir metodlarına yiyələnəcək, keyfiyyətli tədrisin əsas prinsipləri haqqında məlumatlar əldə edəcək, həmçinin də  sillabusların hazırlanması, tələbələrlə auditoriyadaxili və auditoriyadan kənar işin effektli qurulması mexanizmlərini öyrənəcəklər.

Training on “Interactive Education in University System” for the teaching staff members of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has been started on February 1. The training is conducted by the Professor of Paris Sorbonne University- Abu Dhabi FlorentPratlong. 100 of university teachers attend the training organized in the Training, Sports and Resort Complex of UNEC.
Preparation for the teaching, interactive teaching methods, the opportunity to use of ITC in education will be conducted to UNEC teaching staff members to improve their teaching skills.
The instructors will obtain modern teaching methods; get information about the main principles of quality education, as well as the development of syllabuses and the mechanisms of effective work building inside and outside the lecture-rooms with the students.