Sorbon Universitetinin professoru UNEC müəllimlərinə təlim keçir
Fevralın 1-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) professor-müəllim heyəti üçün “Universitet Sistemində İnteraktiv Təhsil” mövzusunda təlimə start verilib. Təlim Paris Sorbon Universiteti – Abu Dabi professoru Florent Pratlong tərəfindən aparılır. UNEC-in Quba Tədris, İdman və İstirahət Kompleksində təşkil olunan təlimdə universitetin 100 müəllimi iştirak edir.
UNEC müəllimlərinin müasir tədris bacarıqlarını inkişaf etdirmək məqsədilə təşkil edilən təlimdə dərslərə hazırlıq metodikası, interaktiv tədrisin təşkili, tədrisdə İKT-dən istifadə imkanları və s. kimi mövzular keçiriləcək.
Müəllimlər təlim zamanı tədrisin təşkilinin müasir metodlarına yiyələnəcək, keyfiyyətli tədrisin əsas prinsipləri haqqında məlumatlar əldə edəcək, həmçinin də  sillabusların hazırlanması, tələbələrlə auditoriyadaxili və auditoriyadan kənar işin effektli qurulması mexanizmlərini öyrənəcəklər.

Профессор Сорбонского университета проводит тренинг преподавателям UNEC
1 февраля для профессорско-преподавательского состава Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) начался тренинг на тему «Интерактивное образование в системе университета».  Тренинг проводится профессором Париж-Сорбонна Абу-Даби Флорентом Пратлогом. На тренинге, организованном в учебно-спортивном комплексе отдыха Кубы участвовали 100 преподавателей.
На тренинге, организованном с целью развития современных способностей преподавателей UNEC были проведены занятия на тему методика подготовки к занятиям, организация интерактивного обучения, возможности использования ИКН на занятиях и т.д.
На тренинги преподаватели приобретут знания о современных методах организации занятий, об основных принципах проведения качественного обучения, а также подготовке силлабусов, механизма построения занятий со студентами в аудитории и вне аудитории.