Fevralın 16-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Univeristetinin rektoru, professor Ədalət Muradov Biznes İnzibatçılığı fakültəsinin Tələbə Gənclət Təşkilatının fəalları ilə görüş keçirib. Fiziki qüsurlu insanlara dəstək məqsədilə tələbələr tərəfindən çəkilən sosial video-çarx iştirakçıları ilə görüşdə belə bir təşəbbüsün həyata keçirilməsi yüksək qiymətəndirilib.
ADİU-nun rektoru çıxışı zamanı tələbələrin cəmiyyətin həssas yanaşdığı bu cür mövzulara diqqət ayırmasından fərəh hissi keçirdiyinivurğulayıb. Bildirilib ki, sosial mediada geniş müzakirəyə səbəb olan video-çarxın müəllifləri təşəbbüskarlıqları ilə yanaşı, bir vətəndaş kimi öz mövqeylərini də ortaya qoyublar. Cəmiyyətdə xüsusi dəyər verilən mövzulara tələbələrin öz münasibətlərini göstərməsi  alqışa layiq bir haldır.
Səmimi müzakirə formasında keçən görüşdə daha sonra rejissor Nicat Məmmədzadə və layihə rəhbəri Emil Mirzəyev çıxış ediblər. Onlar ideyanın yaranması və reallaşdırılmasından danışıblar. 50-ə yaxın fəal gəncin bir araya gəlməsində tələbə birliyinin və sosial məsuliyyətin əsas rol oynadığı vurğulanıb.
Tələbələr bundan sonra da sosial-ictimai fəaliyyətdə aktiv iştirak edəcəklərini və yeni-yeni layihələr həyat keçirəcəklərini bildiriblər.
Video-çarxda istifadə olunan işarə dilinin tələbələr öyrədilməsində 3 saylı İnternat Məktəbinin müəllimlərinə xüsusi təşəkkürlər çatdırılıb.

Rector of the Azerbaijan State University of Economics, Professor Adalat Muradov met with the activists of the Students Youth Organization of the School of Business Administration. Implementation of the social video to support people with disabilities was highly appreciated during the meeting with its participants.
Rector of ASUE stressed that he was proud with the students who pay attention to the sensitive topics of society. It was noted that, the authors of the video, which led to a wide range of discussions at the social media, express their positions as a citizen along with their enthusiasm. To show the attitude to the topics of particular value in society is worthy of praise.
Director of the video Nijat Mammadzade and the project manager Emil Mirzayev made speeches during the meeting of sincere discussions. They spoke about the appearance of idea and its realization. The key role of student solidarity and the social responsibility was emphasized to be of important in bringing about 50 young people together.
Students promised to continue their socio and public activities and to implement new projects in future.
Teaching staff of the Boarding School 3 were addressed special thanks for teaching sign language to students used in video.