Fevralın 16-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Univeristetinin rektoru, professor Ədalət Muradov Biznes İnzibatçılığı fakültəsinin Tələbə Gənclət Təşkilatının fəalları ilə görüş keçirib. Fiziki qüsurlu insanlara dəstək məqsədilə tələbələr tərəfindən çəkilən sosial video-çarx iştirakçıları ilə görüşdə belə bir təşəbbüsün həyata keçirilməsi yüksək qiymətəndirilib.
ADİU-nun rektoru çıxışı zamanı tələbələrin cəmiyyətin həssas yanaşdığı bu cür mövzulara diqqət ayırmasından fərəh hissi keçirdiyinivurğulayıb. Bildirilib ki, sosial mediada geniş müzakirəyə səbəb olan video-çarxın müəllifləri təşəbbüskarlıqları ilə yanaşı, bir vətəndaş kimi öz mövqeylərini də ortaya qoyublar. Cəmiyyətdə xüsusi dəyər verilən mövzulara tələbələrin öz münasibətlərini göstərməsi  alqışa layiq bir haldır.
Səmimi müzakirə formasında keçən görüşdə daha sonra rejissor Nicat Məmmədzadə və layihə rəhbəri Emil Mirzəyev çıxış ediblər. Onlar ideyanın yaranması və reallaşdırılmasından danışıblar. 50-ə yaxın fəal gəncin bir araya gəlməsində tələbə birliyinin və sosial məsuliyyətin əsas rol oynadığı vurğulanıb.
Tələbələr bundan sonra da sosial-ictimai fəaliyyətdə aktiv iştirak edəcəklərini və yeni-yeni layihələr həyat keçirəcəklərini bildiriblər.
Video-çarxda istifadə olunan işarə dilinin tələbələr öyrədilməsində 3 saylı İnternat Məktəbinin müəllimlərinə xüsusi təşəkkürlər çatdırılıb.

16 февраля ректор АГЭУ, профессор Адалят Мурадов провел встречу с активистами Студенческой молодежной организации факультета Бизнес-администрирование. На встрече с участниками социального видеоролика, снятого студентами, с целью поддержки людей с ограниченными возможностями, было высоко оценено осуществление такой инициативы.
Во время своего выступления, ректор АГЭУ подчеркнул, что испытывает чувство гордости от того, что уделяет внимание такой теме, на которую общество чутко реагирует. Он заявил о том, что авторы видеоролика, ставшего причиной для широкого обсуждения в социальном медийном пространстве, наряду с инициативой, выразили и свою гражданскую позицию. Выражение своего отношения к темам, которые имеют для общества особое значение, можно только приветствовать.
На встрече, которая проходила в форме искреннего обсуждения, далее выступили режиссер Ниджат Мамедзаде и руководитель проекта Эмиль Мирзоев. Они рассказали о возникновении и реализации идеи. Было подчеркнуто, что совместные усилия около 50 молодых активистов стали возможными благодаря роли студенческого сообщества и социальной ответственности.
Студенты заявили, что и впредь будут активно участвовать в социально-общественной деятельности и осуществлять все новые и новые проекты.
Особая благодарность была выражена преподавателям школы-интерната №3 за занятия со студентами для изучения языка жестов, который был использован в видеоролике.