tecdae4627Nərmin Heydərova
1999-cu il yanvarın 22-i Bakı şəhərində anadan olub. 2005-ci ildə 150 saylı orta məktəbin I sinifinə daxil olub. 2007-ci ildən  təhsilini 132-134 nömrəli  Beynəlxalq Təhsil  kompleksində davam etdirib. 2012-ci ildə “Akademik Həsən Əliyev və Azərbaycan təbiəti” mövzusunda Bakı şəhəri məktəblilərinin elmi-praktik konfransında I yerə layiq görülüb. Həmin ilin oktyabrında  N.Gəncəvi adına Milli Azərbaycan Ədəbiyyat Muzeyində  Hüseyn Cavidin 130 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbirdə millət vəkili R.B.Hüseynov tərəfindən bədii qiraət üzrə Fəxri Fərmanla təltif edilib. 2014-cü ildə Ümumilli lider H.Əliyevin 91-ci ildönümünə həsr olunmuş XI şagird-tələbə elmi konfransında iştirak edərək Fərqlənmə diplomu ilə təltif olunub. Daha sonra həmin ildə Junior Achievment Azerbaijan’nın “Müvəffəqiyyət bacarıqları” layihəsini uğurla tamamlama sertifikatı ilə bitirib. 2014-cü ildə “Azərbaycan müəllimi” qəzetində “Millət vəkili olmaq istəyirəm” adlı müsahibəsi dərc edilib. 2014-cü ilin mayında H.Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksinin VII İntellekt Olimpiadısında komanda kapitanı olaraq iştirak edərək qalib olub. 2015-ci ildə İqtisad Universitetinin Debat Klubu və 132-134 nömrəli BTK-nın birgə əməkdaşlığı ilə I Daxili Debat Formunun qalibi olub. Həmin ildə Çexiya Respublikasında keçirilən rəsm müsabiqəsində III yerlə təltif edilib.
Azərbaycan Tələbə Elmi Cəmiyyəti Alyansının əhəmiyyəti barədə AzTV-də (16.05.2019)
2016-cı ildə 132-134 nömrəli BTK-nı xüsusi nümunəli şəhadətnamə və attestatla bitirib. Həmin ildə UNEC İqtisadiyyat fakültəsinin Dünya iqtisadiyyatı ixtisasına qəbul olunub. 2017-ci ildə I UNEC Science Slam beynəlxalq elm müsabiqəsində fakültə birincisi olaraq finala vəsiqə qazanıb. Final mərhələsində “Gender bərabərliyi” mövzusunda tədqiqatı ilə III yerə layiq görülüb. 2017-ci ilin sentyabrından Tələbə Elmi Cəmiyyətinin Beynəlxalq əlaqələr departamentinin direktoru vəzifəsində fəaliyyət göstərib. Eyni zamanda Science Slam komissiyasının sədri kimi çalışıb. Həmin ilin noyabr ayında TEC tərəfindən keçirilən Kriptovalyuta seminarında iştirak edərək, Tələbə Elmi Cəmiyyəti sədri A.C.Əzimzadə tərəfindən sertifikatla təltif edilib. 2018-ci il mart ayından etibarən UNEC Tələbə Elmi Cəmiyyətinin I sədr müavini vəzifəsinə təyin edilib. 2018-ci ilin aprelində BMU-da Gənc Tədqiqatçıların II Beynəlxalq konfransında iştirak edib, məqaləsi dərc olunub. 2018-ci il iyunun 27-də Macarıstan Respublikasının Budapeşt şəhərində keçiriləcək  “IV İqtisadiyyat və Biznes Beynəlxalq Konfransı”na “Dünya iqtisadiyyatının formalaşma prosesi və beynəlxalq iqtisadi münasibətlərə inteqrasiyası” mövzusunda elmi  məqaləsi qəbul edilib və dərc olunacaqdır.

Председатель СНО Нармин Гейдарова  (06.2018 — 06.2019)
Родилась 22 января 1999 года в городе Баку.  В 2005 году поступила в 1 класс средней школы № 150. С  2007 года продолжила учебу в № 132-134 Международном комплексе образования. В 2012 году на научно-практической конференции школьников города Баку, выступив по теме «Академик Гасан Алиев и природа Азербайджана», была признана I места. В октябре указанного года на мероприятии в Азербайджанском музее литературы, посвященном 130-летнему юбилею Гусейна Джавида, была награждена Почетной грамотой по художественному чтению депутатом Р.Б.Гусейновым. В 2014 году приняла участие в XI научной конференции школьников и студентов, посвященной 91-летию Общенационального лидера Г.Алиева и была награждена дипломом отличия. В том же году успешно завершив проект Junior Achievment Azerbaijan, получила сертификат. В 2014 году в газете «Азербайджанский учитель» было опубликовано интервью под названием «Хочу стать депутатом».  В мае 2014 года приняв участие в качестве капитана команды в VII Интеллектуальной олимпиаде Современного комплекса образования имени Г.Алиева, стала победительницей. В 2015 году при совместном сотрудничестве Клуба дебатов Экономического университета и МКО № 132-134 стала победительницей  I Форума Внутренних дебатов.   В том же году была удостоена III места на конкурсе рисования, проходившем в Республике Чехии.
В 2016 году окончила МКО № 132-134 со свидетельством и аттестатом особого образца. В том же году поступила на факультет Экономики по специальности Мировой экономики UNEC.  В 2017 году став  первой на факультете международного научного конкурса Science Slam UNEC, получила пропуск на финал.  На финальном этапе за исследование на тему «Гендерное  равенство» была признана III места. С сентября 2017 года работает на должности директора Департамента международных связей Студенческого научного общества. В то же время работала в качестве председателя комиссии Science Slam.  В ноябре указанного года приняв участие в семинаре криптовалюты, проведенном СНО, председателем Студенческого научного общества А.Дж.Азимзаде была награждена сертификатом.  С марта 2018 года по июнь 2019 год была  на должности первого  заместителя председателя Студенческого научного общества UNEC  Приняла участие во II Международной конференции молодых исследователей, которая состоялась в  апреле 2018 года  в  БИУ, опубликовала статью.   На «IV Международной конференции по экономике и бизнесу», которая состоится 27 июня 2018 года в Венгерской Республике, в городе Будапеште,  представит  научную статью на тему «Процесс формирования мировой экономики и интеграция в международные экономические отношения», которая будет принята и опубликована.