Tədqiqatçıların nəzərinə: UNEC-də “Erməni dili” kursuna yenidən start verilir
Kursun məqsədi tədqiqatçılara Ermənistan mətbuatını mütəmadi izləmək, Ermənistanın mövcud iqtisadi durumu və gələcək vəziyyəti ilə bağlı erməni dilində olan mənbələrdən daha dolğun məlumat əldə etməklə analitik təhlil materialları hazırlamaq, həmçinin elmi məqalələrlə çıxış edərək, dünya ictimaiyyətini məlumatlandırmaq imkanı yaratmaqdır.
UNEC Tədqiqat Mərkəzlərinin İşinin Əlaqələndirilməsi və Təşkili şöbəsi və Ermənistan İqtisadiyyatının Araşdırma Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçiriləcək kurslara UNEC əməkdaşları ilə yanaşı, dövlət və özəl sektorların bu sahə üzrə araşdırma aparmaq potensialına malik olan tədqiqatçıları da qatıla bilərlər. Kurslar oktyabr ayından başlayacaq.
Kursda iştirak etmək istəyənlər qeydiyyatdan keçərək, özü haqqında məlumatı (ad, soyad, ata adı, doğum tarixi, təhsil, ixtisas, vəzifə, elmi dərəcə, email, əlaqə telefonu) [email protected] email ünvanına göndərməlidir. Namizədlər arasından seçimlər aparılacaq, sonra uyğun namizədlərlə əlaqə saxlanılacaqdır.

К сведению исследователей: в UNEC вновь дан старт курсу «Армянский язык»
Целью организации курса является регулярно отслеживать исследователями армянскую прессу, получив более подробную информацию на армянском языке о текущем экономическом состоянии и будущем положении Армении подготовить материалы аналитического анализа, а также выступая научными статьями, создать возможность для информирования мировой общественности.
В курсах, организованных при организационной поддержке Отдела координации и организации работ исследовательских центров и Центра исследования экономики Армении UNEC наряду с сотрудниками UNEC могут принять участие исследователи государственных и частных секторов, имеющих потенциал ведения исследования в этом направлении. Курсы начнутся с октября месяца.
Желающие принять участие в курсах должны пройти регистрацию и отправить информацию о себе (имя, фамилия, отчество, дата рождения, образование, специальность, должность, ученая степень, email, контактный телефон) на электронную почту [email protected].