Tələbələr arasında “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinə start verilib
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, “Kapital Bank” ASC, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və İnnovativ Biznes-İnkubatorun birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinə start verilib.
Müsabiqənin təşkilində məqsəd prezident İlham Əliyevin 18 yanvar 2016-cı ildə “Qeyri-neft məhsullarının ixracının stimullaşdırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” imzaladığı Sərəncamın tətbiqinə ali təhsil müəssisələri səviyyəsində dəstək vermək, tələbələr arasında sahibkarlıq fəaliyyətinə marağı təbliğ etməkdir.
Biznes ideyalar hazırlanarkən aşağıdakı tələblərin nəzərə alınması vacibdir:
• İdeyaların Sərəncama və müsabiqənin missiyasına uyğunluğu;
• Modern, orijinal, kreativ və aktual yanaşma;
• Layihənin daxili bazarda tətbiqinin reallığı;
• Sadələşdirilmiş və biznes ideya səviyyəsində maliyyə planı.
Biznes ideya esse, təqdimat, video-çarx və digər formatda ola bilər.
“Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsində bütün universitetlərin tələbələri iştirak edə bilər. Müsabiqəyə qatılmaq istəyən tələbələr martın 10-dan aprelin 12-dək biznes ideyalarını elektron formatda https://unec.edu.az/biznes-ideya-2016/səhifəsi vasitəsilə, yaxud [email protected] email ünvanına göndərə biləcəklər. Ekspert Şurası Biznes ideyaları 3 gün nərzində dəyərləndirərək 6 finalçı müəyyənləşdirəcək. Aprelin 19-da müsabiqənin final mərhələsində tələbələr biznes ideyalarınını təqdim edəcəklər və münsiflər heyəti 6 finalçı arasından 3 qalibi müəyyən edəcək. “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsində I yerin qalibi 1000, II yer 750, III yer isə 500 AZN mükafat qazanacaq. Daha ətraflı məlumat üçün UNEC-in qaynar xətt (146-1-3) xidməti ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.

При совместной поддержке Министерства образования, Министерства молодежи и спорта Азербайджанской Республики, ASC «Капитал банка», Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC), Инновационного Бизнес-инкубатора и среди студентов дается старт конкурсу бизнес-идея “Made in Azerbaijan”.
Целью организации конкурса является оказание на уровне высших учебных заведений поддержки в применении подписанного Президентом Ильхамом Алиевым Распоряжения «О дополнительных мерах по стимулированию экспорта ненефтяной продукции» от 18 января 2016 года, и пропаганды среди студентов интереса к предпринимательской деятельности.
При подготовке бизнес-идей важно предусмотрение следующих требований:
Бизнес-идея может быть в форме эссе, презентации, видео ролика и в других формах.
Студенты, желающие присоединиться к бизнес-идее “Made in Azerbaijan”, с 10 марта по 12 апреля могут направить бизнес-идеи в электронном формате посредством страницы https://unec.edu.az/biznes-ideya-2016/, или на адрес email [email protected]. Совет экспертизы оценив бизнес-идеи в течение 3-х дней, определит 6 финалистов. 19 апреля на финальном этапе конкурса студенты представят бизнес-идеи и члены жюри среди 6 финалистов определят 3-х победителей. На конкурсе бизнес-идеи “Made in Azerbaijan” победитель I места получит премию в 1000, II места – 750, а III места 500 AZN. Для более подробной информации можно связаться с горячей линией UNEC (146-1-3).