Tələbələr arasında “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinə start verilib
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, “Kapital Bank” ASC, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və İnnovativ Biznes-İnkubatorun birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr arasında “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsinə start verilib.
Müsabiqənin təşkilində məqsəd prezident İlham Əliyevin 18 yanvar 2016-cı ildə “Qeyri-neft məhsullarının ixracının stimullaşdırılması ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” imzaladığı Sərəncamın tətbiqinə ali təhsil müəssisələri səviyyəsində dəstək vermək, tələbələr arasında sahibkarlıq fəaliyyətinə marağı təbliğ etməkdir.
Biznes ideyalar hazırlanarkən aşağıdakı tələblərin nəzərə alınması vacibdir:
• İdeyaların Sərəncama və müsabiqənin missiyasına uyğunluğu;
• Modern, orijinal, kreativ və aktual yanaşma;
• Layihənin daxili bazarda tətbiqinin reallığı;
• Sadələşdirilmiş və biznes ideya səviyyəsində maliyyə planı.
Biznes ideya esse, təqdimat, video-çarx və digər formatda ola bilər.
“Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsində bütün universitetlərin tələbələri iştirak edə bilər. Müsabiqəyə qatılmaq istəyən tələbələr martın 10-dan aprelin 12-dək biznes ideyalarını elektron formatda https://unec.edu.az/biznes-ideya-2016/səhifəsi vasitəsilə, yaxud [email protected] email ünvanına göndərə biləcəklər. Ekspert Şurası Biznes ideyaları 3 gün nərzində dəyərləndirərək 6 finalçı müəyyənləşdirəcək. Aprelin 19-da müsabiqənin final mərhələsində tələbələr biznes ideyalarınını təqdim edəcəklər və münsiflər heyəti 6 finalçı arasından 3 qalibi müəyyən edəcək. “Made in Azerbaijan” biznes ideya müsabiqəsində I yerin qalibi 1000, II yer 750, III yer isə 500 AZN mükafat qazanacaq. Daha ətraflı məlumat üçün UNEC-in qaynar xətt (146-1-3) xidməti ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.

The Business idea competition “Made in Azerbaijan” jointly organized by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, Ministry of Youth and Sports, “Capital Bank” OSC, Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Innovative Business-incubator and has started.
The purpose of the competition is to support the implementation of the order signed by the President Ilham Aliyev on January 18 2016 about the “Additional Measures to stimulate the Export of non-oil Products” on the level of the higher education institutions and to promote the interest to entrepreneurial activity among the students.
It is necessary to take into account the following requirements developing business ideas:
– Compatibility of Ideas with the Decree and the Mission of the Contest;
– Modern, Original, Creative and Relevant Approach;
– Reality of Project’s Application in Domestic Market;
– Simplified Financial Plan of the Project Level.
The business idea can be introduced in the forms of essay, presentation, video and the others.
Students who require joining the contest will be able to send their business ideas via the page https://unec.edu.az/biznes-ideya-2016/of [email protected] March 10 to 12. The Board of Experts will assess the Business Ideas within 3 days and determine 6 finalists. Students will be present their business ideas on April 19 during the final of the competition and the jury will determine 3 winners from the 6 finalists. The winner of the I place of the Business Idea Contest “Made in Azerbaijan” will be granted 1000AZN, II place 750 AZN and III place 500 AZN.