UNEC-də Startap Günləri keçiriləcək
Mayın 25-də Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, UNEC və Startap Azərbaycan Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə Startap Günlərinə start veriləcək.
Startap Günləri Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi nəzdində Yüksək Texnologiyalar Parkı və İnformasiya Texnologiyalarının İnkişafı Dövlət Fondunun dəstəyi ilə reallaşacaq.
Startap Günlərinin keçirilməsində məqsəd yeni startapların yaradılmasına və internet biznesin inkişafına təkan verməkdir. Eyni zamanda, milli startap infrastrukturunu inkişaf etdirmək və tələbələrə bu istiqamətdə metodiki dəstək göstərmək də layihənin prioritetləri sırasındadır.
İki gün davam edəcək Startap Günləri UNEC-in tələbələrinə yerli startap sahibləri, tanınmış ekspert və nüfuzlu İT şirkətlərinin rəhbərləri ilə görüşmək imkanı yaradacaq. Tələbələrə startapların təqdim edilməsi, layihələrin ilkin versiyalarının və prototiplərinin hazırlanması mövzusunda təlimlər keçiriləcək.
Startap Günlərində tələbələrin biznes ideyalarının və yeni internet layihələrinin ilkin variantlarının müsabiqəsi də keçiriləcək. Tələbələr innovativ biznes ideyalar ətrafında komandalar formalaşdıraraq, mentor və ekspertlərin köməyi ilə yeni startap layihələrinin ilkin variantlarını hazırlayacaqlar. Yekunda öz layihələrini təqdim etməklə yarışmaya qatılan tələbələrin ideyalarını peşəkar münsiflər heyəti qiymətləndirəcək.

Дни стартап-проектов будут реализованы при поддержке Парка высоких технологий и Государственного фонда развития информационных технологий при Министерстве транспорта, связи и высоких технологий.
Целью проведения Дней стартап-проектов является оказать помощь созданию новых стартапов и дать импульс развитию интернет бизнеса. В то же время в число приоритетов проекта входит развитие инфраструктуры национального стартапа и оказание методической поддержки студентам в этом направлении.
Двухдневные дни стартап-проектов дадут возможность студентам UNEC встретиться с владельцами местных стартапов, известными экспертами и руководителями авторитетных ИТ компаний. Для студентов будут проведены тренинги по теме представления стартапов, разработки первичной версии проектов и прототипов.
В Дни стартап-проектов будет проведен конкурс первичных вариантов бизнес идей и новых интернет проектов студентов. Студенты, сформировав команды вокруг инновационных бизнес идей, с помощью менторов и экспертов разработают первичные варианты новых стартап-проектов. В итоге идеи студентов, принявших участие в соревновании, представив свои проекты, будут оценены профессиональными членами жюри.