Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (ADİU) İnnovativ Biznes-İnkubatorun (İBİ) təşkil etdiyi “Təlim Festivalı”nın final təlimi keçirilib. Beynəlxalq dərəcəli təlimçi Babək Bayramov NLP-nin insan həyatına müsbət təsirindən danışıb.
Tədbirdə həmçinin iki ay ərzində davam edən və on təlimdən ibarət Festivalın video və foto presentasiyası iştirakçılara təqdim olunub.
İnnovativ Biznes-İnkubatorun direktoru Mircavid Həsənov İBİ-nin fəaliyyəti və burada fəaliyyət göstərən startap proqramı haqqında iştirakçılara məlumat verib. Bu yaxınlarda Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, eləcə də Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin rəsmi dəstəyi ilə keçirilən ənənəvi NETTY – Milli İnternet Müsabiqəsinin qalibi, İBİ-nin startapı olan “Özünü Sına” layihəsinin yaradıcısı, ADİU-nun II kurs tələbəsi Fəqan Çələbizadəni iştirakçılara təqdim edib.
Sonda İnnovativ Binzes-İnkuabtorunun Təlim departamentinin direktoru Leyla Şiriyeva yenicə fəaliyyətinə start verilən İBİ Business Club layihəsini iştirakçılara təqdim edib. Bildirib ki, İBİ Business Club hər bir tələbəyə ÖYRƏNMƏK, ƏYLƏNMƏK və QAZANMAQ imkanı yaradacaq.

The Final Training of the “Training Festival”
The final training of the “Training Festival” organized by the Innovative Business Incubator (IBI) was held at Azerbaijan State University of Economics. The international instructor Babek Bayramov spoke about the positive impact of NLP to human life.
Video and photo presentations of the Festival consisting of ten trainings and going on within two months have been demonstrated during the event.
The Innovative Business Incubator Director Mirjavid Hasanov delivered the participants information about the IBI’s activity and the start-up program performing here. He introduced to the participants a second- year undergraduate of ASUE, the founder of the start-up project of IBI “Test Yourself” Fagan Chelebizade who became the winner of the National Internet Contest NETTY traditionally held and officially supported by the Ministries of Communication and Higher Technologies and Culture and Tourism.
The Head of the Training Department of Innovative Business Incubator Leyla Shiriyeva has also introduced the participants the newly launched IBI Project Business Club. She stressed that the IBI Business Club will create the opportunity for every student to LEARN, ENTERTAIN and WIN.