11Abbasov Cavan Qəşəm oğlu
1961-ci ildə Gəncə İnşaat teknikumunu, 1971-ci ildə Azərbaycan Politexnik İnstitutunu (indiki Azərbaycan Texniki Universiteti) bitirmişdir.
1978-1980-ci illərdə Azərbaycan İnşaat Mühəndisləri İnstitutunun dissertantı olmuş, 1980-ci ildə Moskva İnşaat Mühəndisləri İnstitutunda namizədlik dissertasiyası müdafiə edib, texniki elmlər namizədi alimlik dərəcəsi almışdır.
1962-ci ildən başlayaraq müxtəlif yerlərdə mühəndis, sahə rəisi, baş mühəndis və s. işlərdə işləmişdir.
1977-1987-ci illərdə Azərbaycan İnşaat Mühəndisləri İnstitutunda baş müəllim, 1999-cu ildən Bakı Əmtəəşünaslıq və Kommersiya İnstitutunda baş müəllim vəzifələrində işləyib.
2000-ci ildən  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Texnoloji maşınlar və sahə avadanlığı” kafedrasının baş müəllimi olub.

к.тех.н., доц. Аббасов Джаван Гашем оглы
В 1961 году окончил Гянджинский строительный техникум, в 1971 году Азербайджанский политехнический институт (ныне Азербайджанский технический университет).
В 1978-1980 годах был диссертантом Азербайджанского инженерно-строительного института, в 1980 году защитил кандидатскую диссертацию в Московском инженерно-строительном институте, получил ученую степень кандидата технических наук.
С 1962 года работал в разных местах на должности инженера, начальника участка, главного инженера и др.
В 1977-1987 годах работал старшим преподавателем в Азербайджанском инженерно-строительном институте.
С 1999 года работал на должности старшего преподавателя в Бакинском товароведном и коммерческом институте.
С 2000 года работал старшим преподавателем кафедры «Технологические машины и отраслевые оборудования» Азербайджанского государственного экономического университета.